Xiaomi 13 Ultra’nın kamera özellikleri ortaya çıktı

Xiaomi 13 serisinin yakında gözler önüne çıkması bekleniyor. İlk etapta iki modelin kullanıcıların karşısına çıkması öngörülüyor. Bu ikiliye daha sonra Xiaomi 13 Ultra modelinin eklenmesi bekleniyor. Söz konusu telefonun kamera siteminin bazı kilit özellikleri şimdiden ortaya çıktı.

Akıllı telefonun arkasında dörtlü bir kamera sisteminin bulunacağı söyleniyor. Burada ana kamera görevini 1 inçlik Sony IMX989 sensörün üstleneceği konuşuluyor. Bu sensör Xiaomi 12S Ultra’da da mevcut. Xiaomi’nin sisteme yeni bir gimbal ve faz algılamalı otomatik odaklama özelliği ekleyeceği söyleniyor.

Diğer sensörlerin özellikleri şu an için belirsizliğini koruyor. Faz algılamalı otomatik odaklamanın dört kamerada da mevcut olacağı belirtiliyor. Uçuş Süresi sensörünün de kamera sisteminde yerini alması bekleniyor.

Xiaomi 13 Ultra’nın kamera modülünde yuvarlak tasarımdan vazgeçilmeyecek

Xiaomi 13 Ultra’nın kamera modülünde yuvarlak tasarımın korunması da konuşulanlar arasında yer alıyor. Önümüzdeki dönemde akıllı telefonla ilgili yeni detayların gün yüzüne çıkması sürpriz olmayacaktır.