Teknoloji

Xiaomi 13 serisinin tanıtımına erteleme

xiaomi 13
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Xiaomi 13 serisinin tanıtımının 1 Aralık’ta gerçekleştirileceği açıklanmıştı. Ancak Çin Komünist Partisi’nin eski genel sekreteri Jiang Zemin’in hayatını kaybetmesi nedeniyle tanıtım etkinliği ileri bir tarihe ertelendi. Xiaomi konuyla ilgili duyuruyu Weibo hesabı aracılığıyla yaptı.

Jiang Zemin’in ölümü nedeniyle etkinliğini erteleyen tek şirket Xiaomi değil. Huawei, iQOO ve MediaTek de önümüzdeki günlerde gerçekleştirecekleri ürün tanıtımlarını ileri bir tarihe ertelediklerini açıkladılar. Bu üç şirket de 2 Aralık’ta yeni ürünlerini gözler önüne çıkaracaktı.

Huawei’nin iki yeni akıllı saat tanıtması bekleniyordu. iQOO ise iQOO 11 serisini ve NE 7 modelini duyuracaktı. MediaTek ise bir süredir beklenen Dimensity 8200 işlemcisinin detaylarını paylaşacaktı. Bu ürünlerin tanıtımının ne zaman yapılacağı belirsizliğini koruyor.

Xiaomi 13 serisinin yeni tanıtım tarihi bilinmiyor

Xiaomi 13 serisiyle birlikte MIUI 14 kullanıcı arayüzünün tanıtımının da gerçekleştirileceği açıklanmıştı. Şirketin bu etkinlikte başka ürünleri tanıtması da bekleniyor. Xiaomi’den de yeni ürünlerin ne zaman tanıtılacağı konusunda şu an için yeni bir tarih verilmiş değil.

Paylaş:
İLGİLİ HABERLER