Teknoloji

Xiaomi 12T Pro 200 MP kamerayla gelecek

xiaomi 12t pro

Xiaomi’nin 200 megapiksel kameralı bir telefon çıkaracağına dair haberler 1 yıldan uzun bir süredir etrafta dolaşıyor. İnternete sızan yeni bir fotoğraf, Xiaomi 12T Pro modeliyle bu söylentinin gerçeğe dönüşeceğini gösteriyor.

Phonandroid sitesi tarafından paylaşılan fotoğrafta Redmi K50 Ultra’nınkine bir hayli benzeyen bir kamera modülü görülüyor. Burada ana sensörün yerleştirildiği siyah kare çıkıntı hemen göze çarpıyor. Modülün üzerinde “200 MP” yazısı görülürken, Phonandroid sitesi bu telefonun 12T Pro olduğunu belirtiyor.

Redmi K50 Ultra modeli bir süre önce Çin’de duyurulmuştu. Xiaomi’nin cihazlarını Çin’de ve küresel pazarda farklı isimlerle piyasaya sürdüğü biliniyor. Bu nedenle Redmi K50 Ultra’nın dünyaya 12T Pro adıyla açılmasına kesin gözüyle bakılıyor. İki telefon arasındaki en büyük fark K50 Ultra’daki 108 megapiksel ana kameranın yerini 12T Pro’da 200 megapiksel sensörün alması olacak gibi görünüyor. Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci gibi özelliklerde değişim beklenmiyor.

Eğer bu iddia doğru çıkarsa, Xiaomi 12T Pro 200 megapiksel Samsung ISOCELL HP1 sensöre sahip ikinci cihaz olacak. Bu unvanın ilk sahibi bir süre önce tanıtılan Motorola Moto X30 Pro olmuştu.

İLGİLİ HABERLER