Xbox Wireless Headset kulaklık ile yeni Xbox’lar için özel bir seçenek

Microsoft 99 dolarlık yurt dışı fiyatına sahip olan Xbox Wireless Headset kulaklığı gelecek ay satışa çıkarıyor. Xbox 360 günlerinden bu yana ilk kez bir kablosuz Xbox kulaklığı görüyoruz. Bu ürün Xbox One ve Xbox Series X / S konsollarının yanı sıra Bluetooth üzerinden PC ve mobil cihazlara bağlanabilecek.

Xbox Wireless Headset tasarımı şu anda var olan Xbox One Stereo ve Wired Chat kulaklıklara göre her açıdan geliştirilmiş. Microsoft, Surface Headphones kulaklıklarındaki bazı unsurlardan ilham almış. Ses ve sohbet sesi dengesini ayarlamayı sağlayan döndürülebilir kulaklık kadranları da bunların arasında bulunuyor.

Ayrıca yeni Xbox Wireless Headset yeni Xbox Series X ve S tasarımına uyum sağlıyor. Hafif çerçeve, büyük boyutlu deri kulaklık kapakları ve ayarlanabilir sünger kafa bandı içeriyor. Ayrıca Windows Sonic, Dolby Atmos ve DTS Headphone:X gibi çevresel ses teknolojilerini destekliyor.

Öte yandan Microsoft mikrofon kalitesini iyileştirmek için de çalışmış, özellikle Xbox parti sohbetlerini dikkate almış. Bu yeni kulaklıkta iki adet huzme mikrofon ve arka plan gürültüsünü azaltan ses yalıtımı var. Ayrıca kulaklığı telefonunuzla ve Xbox ile aynı anda eşleştirebilirsiniz. Böylelikle oyun oynarken telefonunuza gelen çağrıları cevaplayabilir, görüşmelerinizi yapabilirsiniz.

xbox wireless headset

Xbox Wireless Headset tek bir şarjla 15 saate kadar çalışma imkanı sunuyor. USB-C üzerinden şarj olurken, 30 dakikalık şarj ile dört saate yakın kullanım imkanı sağlıyor. Tam doluluğa ulaşması üç saat civarında bir zaman alıyor. Öte yandan Microsoft, Xbox Accessories uygulamasını da güncelleyerek ekolayzır, bas artırıcı, otomatik ses kapatma hassasiyeti, mikrofon seviyesi izleme ve mikrofonun ses kapatma düğmesinin parlaklığını değiştirme gibi kontrolleri ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sennheiser CX Plus aktif gürültü engellemeyi uygun fiyatla sunacak

Yeni Xbox Wireless Headset kulaklık 16 Mart itibarıyla dünya çapında piyasada olacak. Yurt dışı fiyatı 99 dolar olarak belirlendi ve ön siparişler de alınmaya başlandı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...

Zynga’dan Snap Games için ReVamp adlı Among Us klonu

Zynga, cuma günü yaptığı duyuruyla Snapchat'in oyun platformuna ReVamp adlı bir sosyal aldatma oyununu çok yakında getireceğini duyurdu. Among Us gibi oyunların popülerliğinden ilham...