Xbox One evrensel Windows uygulamaları için geliştirme seti olarak kullanılabilecek

google news abone ol
xbox one windows 10
(Görsel: The Verge)

Microsoft, Windows 10 uygulamalarını Xbox One oyun konsolunda çalıştırma sözünü sonunda yerine getirmeye hazır gözüküyor. Şirket, Build 2016 için gerçekleştirdiği açılış etkinliğinde Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi ile evrensel uygulamaların Xbox’a geleceğini açıkladı. Microsoft’un dijital asistanı Cortana ve arka planda müzik çalma gibi sıklıkla talep edilen özellikler de güncellemeyle Xbox sahiplerinin kullanımına açılacak.

Windows’u büyük oyun geliştiricileri topluluğu için en iyi platform olarak niteleyen Xbox patronu Phil Spencer, Windows’un herkesin faydalanabileceği bir açık geliştirme ekosistemi olmaya devam edeceğini dile getirdi ve geliştirilecek oyunların akıllı telefonlar, PC’ler, tabletler ve Xbox konsollarda oynanabileceğini hatırlattı.

Microsoft’un duyurduğu bir diğer önemli haber ise Xbox One konsolların yakında geliştirici seti olarak kullanılabilecek olması oldu. Böylelikle geliştiriciler uygulamalarını televizyon ekranına uygun biçimde optimize edebilecek. Önümüzdeki güncellemeyle aktive edilecek “Geliştirici Modu”nun ön izleme sürümünün dağıtımına şimdiden başlanacak. Konsol sahipleri “Dev Home” uygulamasıyla geliştirici ekosistemi ve normal kullanıcı deneyimi arasında geçiş yapabilecek.

Detaylar geliyor…

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER