Windows 10 Mobile ön izleme sürümüyle PC’den SMS gönderilebiliyor

windows 10 mesajlasmaMicrosoft, farklı cihazlarda ortak bir Windows 10 deneyimi sunmak için oldukça yoğun mesai harcıyor. Böylelikle PC’nin telefon işlevi görmesinin de önü açılmış olacak. Yayınlanan en son Windows 10 Mobile ön izleme sürümü, “Messaging Everywhere” (Her Yerde Mesajlaşma) isimli bir uygulamayı beraberinde getiriyor. Bu uygulama sayesinde Windows 10 işletim sistemli bir PC üzerinden SMS göndermek veya almak mümkün hâle gelecek.

Kullanıcıların Microsoft hesapları aracılığıyla özelliği aktive etmeleri için Windows 10 Mobile ön izleme sürümü yüklü bir akıllı telefona veya doğrudan Lumia 650 veya 950 modellerinden birine sahip olmaları gerekiyor. Özelliğin aktivasyonuyla birlikte mesajlar seçilen Windows 10 cihazlar arasında eş zamanlanacak ve kullanıcılar telefonlarına dokunmadan yeni SMS gönderebilecek veya gelen SMS’leri yanıtlayabilecek.

Microsoft, güncellemeyle birlikte Windows 10 Mobile’ın mesajlaşma araçlarına getirdiği Skype entegrasyonunu devre dışı bırakıyor. Böylelikle uygulamanın önümüzdeki dönemde yayınlanması planlanan Evrensel Windows Platformu versiyonu için de gerekli zemin hazırlanmış olacak. Microsoft, ilk etapta popüler görüntülü ve sohbet uygulamasını Windows 10’un mesajlaşma servisine entegre etmeyi planlamış ve geçtiğimiz yılın sonlarında bu imkanı sunan bir ön izleme sürümü yayınlamıştı.

windows 10 mobile on izlemeAncak geçtiğimiz ay itibarıyla bu karardan vazgeçen Microsoft, uygulama dağınıklığını ortadan kaldırma amacıyla Windows 10’un mesajlaşma servisinde sunduğu Skype entegrasyonunu sonlandıracağını duyurmuştu.

Windows 10 ön izleme sürümünü masa üstünde kullananlar, Skype’ uygulamasının Evrensel Windows Platformu versiyonu için yayınlanan güncellemeyle standart Skype Windows uygulamasına daha yakın bir deneyim yaşayacak. Uygulamanın Windows 10 Mobile için hazırlanan versiyonu ise yakında yayınlanacak.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...