Windows 10 8K çözünürlüğü destekleyecek

windows-10-8k-cozunurluk-260315

Halihazırda kullanılan pek çok TV ve monitör 1080p çözünürlüğü destekliyor. 4K çözünürlüğü destekleyen ürünlere geçiş yapanların sayısı da pek fazla değil. Büyük çoğunluk 4K TV veya monitörleri satın almak için fiyatların düşmesini bekliyor. Microsoft’un yeni işletim sisteminin yayınlanmasından itibaren 4K’nın da ötesine geçeceği ve 8K çözünürlüğü destekleyeceği iddia ediliyor.

Bu iddianın kaynağı ise Microsoft’un geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen WinHEC sunumu. Sunumda Microsoft içerik hazırlayanlar ve medya şirketlerine dair planlarını da paylaşmıştı.

Halihazırda Full HD ekranlar 1920 x 1080 piksel çözünürlüğü destekliyor. UHD 4K TV’ler ise 3840 x 2160 piksel çözünürlük sunuyor. 8K’da ise bu oran 7680 x 4320 piksele çıkıyor. Tüm görsel içeriklerin bu çözünürlükte muhteşem gözükeceğini belirtmekte fayda var.

Windows 10’un 8K çözünürlüğü destekleyecek olması, şirketin şimdiden kendisini gelecek için hazırladığını ve insanların bir işletim sistemini 5-7 yıl arası kullanmasını hesaba kattığını gösteriyor.

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...