Vivo Zeiss ile birlikte görüntüleme teknolojisi geliştirecek

Vivo, X60 serisini 29 Aralık’ta tanıtacak. Ancak şirket bu seri için yaptığı önemli iş birliklerinden birini duyurmak için daha fazla beklemedi. Vivo, Zeiss ile X60 serisini de kapsayan uzun soluklu bir ortaklığa gidiyor.

İki şirket birlikte Vivo Zeiss Imaging Lab adını taşıyan ortak bir Ar-Ge programı başlatacak. Bu program kapsamında mobil görüntüleme teknolojisi için yenilikçi çözümler üretilecek. Program kapsamında Vivo’nun gelecek amiral gemisi telefonlarının optik bileşenleri de geliştirilecek.

Vivo’nun dünyanın farklı yerlerindeki Ar-Ge merkezleride 700’den fazla kişi çalışıyor. Şirket şimdi de optik ve optik-elektronik bileşenlerde Zeiss’ın derin tecrübesinden yararlanmaya hazırlanıyor.

İki şirket arasındaki işbirliği çerçevesinde “Vivo Zeiss Master Fotoğrafçılık” isimli bir kampanya da başlayacak. Bu kampanyada yeni geliştirilen görüntüleme sistemlerinin tanıtımı yapılacak ve kullanıcılara “Vivo’nun akıllı telefonlarıyla yaratıcılıklarının tadını çıkarmaları” için ilham verilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Türk Telekom'dan Ramazan için 10 GB hediye internet ve özel paketler

Bu iş birliğinin ilk meyvesi olan Vivo X60 serisi, yukarıda da belirttiğimiz gibi, 29 Aralık’ta tanıtılacak. Serinin üyelerinde T* yansıma önleyici kaplamaya sahip Zeiss Vario-Tessar lensler kullanılacak. X60 serisinde bokeh efekti için de Zeiss’ın 3D PoP teknolojisinden yararlanılacak. İki şirketin ortak kamera teknolojileri, Vivo’nun üst segment telefonlarında kullanılacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA’nın Mars helikopteri ilk test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi

NASA, Ingenuity adını taşıyan helikopteriyle Mars üzerinde ilk test uçuşunu gerçekleştirdi. Yerden 3 metre yükselen küçük hava aracı, 40 saniye boyunca havada kaldı. Böylelikle...

Tesla Autopilot kontrolünde kaza yaptı, iki kişi hayatını kaybetti

Tesla Autopilot teknolojisinin güvenilirliğiyle ilgili sorular yaşanan son kazanın ardından yine arttı. 2019 çıkışlı bir Model S, ABD'nin Houston şehrinin kuzeyinde ağaca çarptı. Kaza...