Vivo Zeiss ile birlikte görüntüleme teknolojisi geliştirecek

Vivo, X60 serisini 29 Aralık’ta tanıtacak. Ancak şirket bu seri için yaptığı önemli iş birliklerinden birini duyurmak için daha fazla beklemedi. Vivo, Zeiss ile X60 serisini de kapsayan uzun soluklu bir ortaklığa gidiyor.

İki şirket birlikte Vivo Zeiss Imaging Lab adını taşıyan ortak bir Ar-Ge programı başlatacak. Bu program kapsamında mobil görüntüleme teknolojisi için yenilikçi çözümler üretilecek. Program kapsamında Vivo’nun gelecek amiral gemisi telefonlarının optik bileşenleri de geliştirilecek.

Vivo’nun dünyanın farklı yerlerindeki Ar-Ge merkezleride 700’den fazla kişi çalışıyor. Şirket şimdi de optik ve optik-elektronik bileşenlerde Zeiss’ın derin tecrübesinden yararlanmaya hazırlanıyor.

İki şirket arasındaki işbirliği çerçevesinde “Vivo Zeiss Master Fotoğrafçılık” isimli bir kampanya da başlayacak. Bu kampanyada yeni geliştirilen görüntüleme sistemlerinin tanıtımı yapılacak ve kullanıcılara “Vivo’nun akıllı telefonlarıyla yaratıcılıklarının tadını çıkarmaları” için ilham verilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Music Uzamsal Ses desteği bazı iPhone ve iPad hoparlörlerinden kaldırıldı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nokia XR20 sağlam gövdeli bir 5G telefonu olarak tanıtıldı

Bu iş birliğinin ilk meyvesi olan Vivo X60 serisi, yukarıda da belirttiğimiz gibi, 29 Aralık’ta tanıtılacak. Serinin üyelerinde T* yansıma önleyici kaplamaya sahip Zeiss Vario-Tessar lensler kullanılacak. X60 serisinde bokeh efekti için de Zeiss’ın 3D PoP teknolojisinden yararlanılacak. İki şirketin ortak kamera teknolojileri, Vivo’nun üst segment telefonlarında kullanılacak.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...