Teknoloji

Vivo Y02A ile uygun fiyatlı telefon seçeneklerine bir yenisini daha ekledi

vivo y02a

Vivo Y02A ile giriş segmentinde sunduğu seçeneklere bir yenisini daha ekledi. Sade bir tasarıma sahip olan telefon, ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pilinden alıyor.

Akıllı telefon 6.51 inç büyüklüğünde LCD ekrana sahip. 720p çözünürlüklü sunan ekranın üstündeki damla çentik, telefonun 5 megapiksel ön kamerasına ev sahipliği yapıyor. Arka tarafta ise 8 megapiksel çözünürlüklü tek kameraya LED flaş eşlik ediyor.

Y02A’nın kalbinde MediaTek’in Helio P35 işlemcisi yer alıyor. Bu işlemciye 3 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı içinse tek seçenek 32 GB. Daha fazla depolama alanı isteyenler bunun için microSD kart yuvasından yararlanabiliyor.

Y02A kutusundan Android 12 Go Edition ile çıkıyor. Bu işletim sistemini FuntouchOS 12 kullanıcı arayüzü tamamlıyor.

vivo y02a

LTE desteği bulunan telefonda çift nano SIM kart kullanmak mümkün. Bluetooth 5.0 ile gelen telefonun pili microUSB girişi üzerinden dolduruluyor. Şarj hızı ise 10W.

Vivo Y02A için ne kadar ödemek gerekiyor?

Vivo Y02A’nın kısa süre önce Çin’de tanıtılan 2023 model Vivo Y11‘in küresel versiyonu olduğunu belirtmekte fayda var. Akıllı telefon ilk olarak 12499 Bangladeş takası (2280 TL) karşılığında Bangladeş’te satışa sunuldu. Y02A için gri ve mavi olmak üzere iki renk seçeneği mevcut.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER