Vivo mini kamera drone’lu telefon tasarımının patentini aldı

Akıllı telefonlar, kameralarıyla kullanıcılara diledikleri anda diledikleri kareyi yakalama imkanını veriyor. Pek çok zorlu ve tehlikeli senaryoda akıllı telefonlarla fotoğraf veya video çekmek mümkün olsa da, havadan fotoğraf veya video çekilemiyor. Vivo mini kamera drone’u taşıyan yeni telefon tasarımıyla bu durumu ortadan kaldırmayı vadediyor.

Pek çok patentte olduğu gibi, fikir kağıt üzerinde basit görünüyor. Ancak işin uygulama kısmının bir hayli zorlu olacağını da belirtmek gerekiyor. Vivo’nun başarılı olması durumunda ortaya bir mühendislik ve üretim efsanesi çıkacağını söylemek de pek yanlış olmayacaktır. Telefondan çıkan ve kolaylıkla gidilemeyen yerlerin fotoğrafını çekebilen bir drone, akıllara bilimkurgu ve casusluk filmlerini getiriyor.

Patent dosyasına göre, bu özel kamera sisteminde dört pervane ve üç kızılötesi sensörü bulunacak. İki kamera sensörü taşıyacak olan bu sistem, kendi bağımsız bataryasına da sahip olacak. Bu kameralardan biri ileriye, diğeri ise aşağıya bakacak. Kızılötesi sensörler, kamera bulunmayan yönlerde görülebilecek engellerden kaçmak ve navigasyon için kullanılacak.

Vivo mini kamera drone’lu telefonunu gerçek bir ürüne dönüştürebilecek mi henüz bilinmiyor. Ancak bunun oldukça zorlu bir görev olduğu şimdiden anlaşılıyor. Vivo’nun uzun vadede bile olsa bu teknolojiyi kullanmasının büyük bir başarı olacağı rahatlıkla söylenebilir.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...