Valve Steam Link macOS uygulamasını yayınladı

Valve, Steam Link macOS uygulamasını kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Uygulama sayesinde Steam kullanıcıları, bilgisayarlarındaki Steam oyunlarını Steam Link yüklü diğer uygulamalara aktarılabilecek.

Steam’in macOS uygulamasında bu aktarım özelliği zaten mevcuttu. Ancak Steam Link sayesinde bu özelliği bilgisayarı daha “az yorarak” kullanmak mümkün olacak. Mac App Store’daki Steam Link uygulamasının büyüklüğü sadece 30 MB. Steam’in standart macOS uygulaması ise cihazda 1 GB yer kaplıyor.

Steam Link’in macOS kullanıcıları için yararlı olacağını tahmin etmek pek zor değil. AAA kategorisindeki popüler oyunlar genellikle macOS sahipleriyle buluşmuyor. Mac kullanıcılarının cihazlarına Windows yüklemeleri veya sanallaştırma uygulamalarını kullanmaları gerekebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Luna Display ile iPad Windows için ikinci bir ekrana dönüşüyor

Valve, Steam Link macOS uygulamasından bir süre önce Linux uygulamasını da çıkarmıştı. Steam Link’e artık macOS, Linux, Android, iOS ve Raspberry Pi üzerinden erişilebiliyor. Kullanıcıların sadece Steam Link uygulamasını indirmeleri ve cihazlarını uygun oyun kumandasıyla eşleştirip PC’ye bağlamaları gerekiyor.

Disney 2022’de izleyicilerle buluşacak Marvel filmlerinin gösterim tarihlerini değiştirdi

Disney, Marvel Sinematik Evreni'nden yapımların da aralarında bulunduğu çok sayıda filminin gösterime gireceği tarihi değiştirdi. Variety'nin haberine göre; söz konusu değişiklikler filmlerin yapım sürecinde...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun