Twitter üyelerinin telefonlarında hangi uygulamaları kullandığını izleyecek

htc-one-twitter-210314 (650 x 434)

Twitter’ın üyelerinin akışlarına daha fazla hedeflenmiş reklam yerleştirmeyi istediği bir sır değil. Ancak mikro blog servisinin bu amaç doğrultusunda uygulamaya hazırlandığı son yöntem, gizliliği konusunda hassas olanların tepkisini çekebilir. Twitter’dan yapılan açıklamada şirketin mobil uygulamalarının akışta daha doğru reklam ve içeriklere yer verme amacıyla cihazda kullanılan uygulamaları izlemeye alacağı belirtildi.

Diğer uygulamalardan veri almayacağının sözünü veren Twitter, izleme süreci başladığında kullanıcılarını durumdan haberdar edeceğinin de altını çizdi. Twitter kullanıcıları aksi yöndeki isteklerini belirtmediği sürece mobil Twitter uygulamaları cihazda bulunan diğer uygulamaları izlemeyi sürdürecek. Hem iOS hem de Android yazılımcılara cihazda bulunan diğer uygulamalar hakkında bilgi toplama izni veriyor. Dolayısıyla Twitter’ın yeni yöntemi teknik bakımdan sınırları aşmıyor. Durumdan rahatsız olanlar için ise Tweetbot ve Talon gibi üçüncü taraf uygulamaların bulunduğunu ve bu uygulamaların herhangi bir takip gerçekleştirmediğini belirtmek gerekiyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...