Twitter uyarı etiketi bulunan paylaşımları beğenenleri de uyaracak

Twitter, 2020 ABD başkanlık seçimi öncesinde yanlış bilgi içermesi muhtemel bir tweet’i retweet etmeye çalışan kullanıcılarını uyarmaya başlamıştı. Mikro blog servisi, bu uyarı mesajlarının kapsama alanını genişletmeye hazırlanıyor.

Şirket artık uyarı etiketi bulunan bir tweet’i beğenmeye çalışanları da uyaracak. Twitter’dan The Verge sitesine gönderilen açıklamada, bu uyarıların ilk olarak web ve iOS’te kullanıcıların karşısına çıkacağı belirtildi. Android kullanıcılarının ise biraz daha beklemesi gerekecek.

Twitter’dan verilen bilgiye göre, uyarı eklemek yanlış bilgi barındıran tweet’lerin alıntılanmasını yüzde 29 oranında azalttı. Mikro blog servisi, bu mesajları beğeniler sırasında da göstererek yanlış bilgi barındıran paylaşımların etkileşimini daha da aşağıya çekmeyi hedefliyor.

Uyarı etiketi barındıran paylaşımların retweet edilmesi veya beğenilmesiyle ilgili uyarılar, Twitter’ın uygulamaya koyduğu tek kısıtlamalar değil. Mikro blog servisi, yanlış bilginin yayılmasını yavaşlatmak amacıyla bazı başka önlemleri de hayata geçirdi. Örneğin, bir tweet için retweet butonuna dokunulduğunda kullanıcıların karşısına önce kendi düşüncelerini ekleyebilecekleri alıntı yapma ekranı çıkıyor. Buna ek olarak, haber bağlantısı içeren tweet’lerin de bağlantı açılmadan paylaşılmasıyla ilgili uyarılar da yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter'a yeni yüklenen videoların kalitesi daha iyi olacak

Twitter, ABD başkanlık seçimi öncesinde uygulamaya koyduğu önlemleri de hâlâ uygulamaya devam ediyor. ABD seçimiyle ilgili yapılan paylaşımların altında hâlâ uyarı etiketleri görülebiliyor.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun