Twitter “tweet’i geri al” düğmesini test ediyor, ancak bu düğme paralı olabilir

Twitter’ın “tweet’i geri al” özelliğini ekleyeceğine dair kanıtlar daha da artıyor. Ancak bu özelliği arzulayanların karşılığında belirli bir bedel ödemesi gerekecek gibi görünüyor. Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, bu özellikle bağlantılı bir abonelik ekranının varlığını keşfetti.

Atılan tweet’lerin geri alınması özelliğinin ipuçları daha önce de Twitter’ın kullanıcılara, hangi özellikler için para verebileceklerine dair yönelttiği bir ankette görülmüştü. Aynı zamanda uygulamanın kodlarında da bu özelliğe rastlanmıştı. Ayrıca CNET de, Twitter’ın bu özellik üzerinde test çalışmaları yürüttüğünü doğruladı.

Söz konusu özelliğin geniş kapsamlı şekilde ne zaman geleceği bilinmiyor. Ancak Twitter’ın bunu neden muhtemel bir abonelik servisi içinde değerlendirmek isteyebileceği anlaşılıyor. Attıktan hemen sonra pişmanlık duyacağınız bir tweet’i geri almak, üstüne para ödemek isteyebileceğiniz bir özellik olurdu.

Twitter, bu özelliğin para ödeyen müşteriler için sunulup sunulmayacağı hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Belki henüz, geliştirme çalışmaları nihai kararın verilebileceği noktaya gelmemiş olabilir.

Öte yandan butonun tasarımı, bunun Gmail’daki “gönderiyi geri al” düğmesine benzer şekilde çalışacağını gösteriyor. Gmail, bir e-posta iletisini gerçekten göndermeden önce birkaç saniye bekleyerek size geri alma imkanı sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter DM deneyimini geliştirmek için Sphere'i satın aldı

Aslında Twitter kullanıcılarının esas beklentisi, atılan tweetler içinde düzenleme imkanını sağlayacak bir düzenle düğmesinin eklenmesi. Ancak bununla aynı kapıya çıkabilecek bir özelliği dolaylı olarak elde etmek mümkün olabilir.

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Artık her Twitter kullanıcısı Sohbet Odası açabilir

Twitter; Spaces, yani Sohbet Odaları'nı ilk olarak Kasım 2020'de, kendi ses merkezli sohbet odaları özelliği olarak, Clubhouse'un başarısını gölgede bırakma girişimi olarak başlatmıştı. Ancak...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun