Android 11 ile Twitter mesajlarına ulaşmak kolaylaşacak

Android 11‘in sohbet deneyiminde sunduğu iyileştirmeler Twitter’ı da kapsayacak. Google ve Twitter tarafından yapılan açıklamada, Twitter’ın direkt mesajlarına Android 11’in Conversation API’ı üzerinden de erişilebilecek. Conversations API, kullanıcıların mesajlaşma bildirimlerini bulması daha kolay bir bölüme yerleştirecek.

Bu sayede kullanıcıların kendilerine gelen direkt mesajları Twitter’ın Android uygulamasını açmadan görmesi ve daha da önemlisi yanıtlayabilmesi mümkün hâle gelecek. Bunun mesajlaşma deneyimini ciddi anlamda hızlandıracağını tahmin etmek çok zor değil.

Facebook da Messenger’ı Android 11’e entegre etmek için çalışmalarına devam ediyor. Sosyal ağ çok uzun süredir yüzen sohbet başlıklarını kullansa da, Android 11’in yeniliklerinden biri olan Balonlar özelliği Android’in olağan deneyimine daha yakın duracak gibi görünüyor. Facebook için de bu özelliği desteklemenin daha kolay olacağı ifade ediliyor. Dolayısıyla Facebook kullanıcılarını Android 11’de daha pürüzsüz bir mesajlaşma deneyiminin beklediği söylenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei Enjoy 70 serisinin tanıtım tarihi belli oldu

Hem Twitter hem de Facebook, Android 11’in mesajlaşma konusunda getirdiği yeni imkanlardan yararlanarak Google’ın elini güçlendirmiş oldu. Bu iki sosyal ağa başka platformların da katılması sürpriz olmayacaktır.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun