Android 11 ile Twitter mesajlarına ulaşmak kolaylaşacak

Android 11‘in sohbet deneyiminde sunduğu iyileştirmeler Twitter’ı da kapsayacak. Google ve Twitter tarafından yapılan açıklamada, Twitter’ın direkt mesajlarına Android 11’in Conversation API’ı üzerinden de erişilebilecek. Conversations API, kullanıcıların mesajlaşma bildirimlerini bulması daha kolay bir bölüme yerleştirecek.

Bu sayede kullanıcıların kendilerine gelen direkt mesajları Twitter’ın Android uygulamasını açmadan görmesi ve daha da önemlisi yanıtlayabilmesi mümkün hâle gelecek. Bunun mesajlaşma deneyimini ciddi anlamda hızlandıracağını tahmin etmek çok zor değil.

Facebook da Messenger’ı Android 11’e entegre etmek için çalışmalarına devam ediyor. Sosyal ağ çok uzun süredir yüzen sohbet başlıklarını kullansa da, Android 11’in yeniliklerinden biri olan Balonlar özelliği Android’in olağan deneyimine daha yakın duracak gibi görünüyor. Facebook için de bu özelliği desteklemenin daha kolay olacağı ifade ediliyor. Dolayısıyla Facebook kullanıcılarını Android 11’de daha pürüzsüz bir mesajlaşma deneyiminin beklediği söylenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter mobil uygulamalarında resimleri kesmeden gösteriyor

Hem Twitter hem de Facebook, Android 11’in mesajlaşma konusunda getirdiği yeni imkanlardan yararlanarak Google’ın elini güçlendirmiş oldu. Bu iki sosyal ağa başka platformların da katılması sürpriz olmayacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...