Manşetler

Android 11’in ilk beta sürümü dağıtıma çıktı

Android 11 beta sürümünün çıkışı bir kez daha ertelendi

Google, Android 11 için hazırladığı ilk herkese açık beta sürümünün dağıtımına sonunda başladı. Normalde yeni Android versiyonlarının ilk beta sürümlerini daha erken tarihlerde yayımlayan internet devi, bu yıl farklı bir yol izlemiş ve Geliştirici Ön İzlemesi’nin süresini uzatıp beta sürümünü ertelemişti.

Android 11’le tanışma şansı ilk olarak Google Pixel sahiplerine veriliyor. Pixel 2, Pixel 2 XL, 3, 3XL, 3a, 3a XL, 4 ve 4 XL kullanıcıları Android 11’in beta sürümünü hemen indirip deneyebilecek.

Bunun için buraya tıklamak ve Google’ın Android beta programına kaydolmak gerekiyor. Pixel telefonla eşleştirilmiş bir Google hesabıyla programa kaydolanlar, telefonlarının ayarlar menüsü üzerinden güncellemeyi çekebiliyor.

Android 11’in Geliştirici Ön İzlemesi’ni kullananlar da güncellemeyi havadan (OTA) indirebilecek.

Android 11 beta sürümü çok sayıda yeni özelliği kullanıma açıyor. Bunlardan biri olan Bubbles API sayesinde daha fazla uygulama için “yüzen bildirimler” desteği sunmak mümkün oluyor. Tek seferlik izin ayarı sayesinde kullanıcılar olaylar için tek tek erişim izni verebilecek veya bunu geri çevirebilecek. Hızlı paylaşım özelliği ise kullanıcılara Wi-Fi üzerinden diğer Android cihazlara dosya gönderme imkanını verecek.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER