Twitter tartışma yaratan zaman akışı değişikliğini geri alıyor

Twitter geçen hafta, bir süredir almış olduğu en kötü ürün kararlarından birini duyurmuştu. Hizmet, varsayılan olarak algoritmaya dayalı biçimde sunulan Anasayfa akışını gösterirken kronolojik biçimde oluşturulmuş En Son Tweetler akışına erişimini de ayrı bir sekmeye taşıdı. İlk olarak iOS’ta kullanıma sunulan, Android ve web’de “yakında” gelmesi planlanan değişiklik, tweet’lerin zamana bağlı olarak görüntülenmesini zorlaştırdı. Gelen tepkilerin ardından Twitter, pazartesi günü işleri eski haline döndüreceğini duyurdu.

Twitter, destek hesabından yayımladığı bir tweet’te “Sizi duyduk – bazılarınız her zaman önce en son Tweetleri görmek ister.” dedi. “Diğer seçenekleri araştırırken zaman akışını geri aldık ve sekmeli deneyimi şimdilik kaldırdık.”

Bazı kullanıcılar, 10 Mart’ta gelen bu duyurunun hemen ardından eleştirilerini paylaştı. Çünkü çoğu kişinin Anasayfa akışı yerine En Son Tweetler özet akışını tercih ettiği biliniyor. Zamana bağlı sıralamaya sahip olmayan Anasayfa akışı, özellikle Ukrayna’daki savaş gibi önemli gelişmeler sırasında güncellemeler için Twitter’ı kullanan kişiler için bazen kafa karıştırıcı olabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Redmi 13C 5G tanıtıldı: Dimensity 6100+ işlemci, 50 megapiksel ana kamera, 5000 mAh pil

Bununla birlikte Twitter, gelecekte zaman akışı üzerinde değişiklikler yapma konusunda isteğini kaybetmemişe benziyor. Twitter’ın bireysel tüketici ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı Jay Sullivan, bir tweetinde “İnsanlara Twitter deneyimleri üzerinde seçim ve kontrol hakkı vermek çok önemlidir. Bunun üzerinde çalışacağım. Bizi izlemeye devam edin.” mesajını verdi.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun