Turkcell Kuzey Kıbrıs’ta 4.5G hizmeti sunmaya başladı

Yeni yatırımlarla KKTC'de dijitalleşme sağlanacak.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) mobil iletişim dünyasında önemli bir dönüşüme tanık oluyor. Turkcell, 7 Eylül itibarıyla KKTC’deki varlığını 4.5G teknolojisiyle güçlendirmeye başladı. Turkcell’in bu yatırımı, KKTC’de mobil iletişimin geleceğini şekillendirecek ve kullanıcıların internet deneyimini yeni bir seviyeye taşıyacak. Lansman için yapılan törene KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın yanı sıra KKTC’den birçok bakan ile Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu da katıldı.

Turkcell, bu teknolojik atılımla KKTC’de bireysel ve kurumsal müşterilere hızlı ve güvenilir bir mobil internet deneyimi sağlamayı hedefliyor. Kullanıcılar bu yeni hizmet sayesinde, internete 10 kata kadar daha hızlı erişim sağlayabilecekler. Aynı zamanda Turkcell’in dijital içerik platformu TV+ gibi üstün dijital servislerini de her yerde rahatlıkla kullanabilecekler.

Geçen yıl, 4G ve 5G frekans ihalesinde geniş bir frekans bandı alımı gerçekleştiren Kuzey Kıbrıs Turkcell, nüfusun yüzde 99,6’sına kapsama sağlıyor. Bu atılım, Turkcell’in KKTC’deki baz istasyonlarında da LTE servisini erişilebilir kılmış oluyor.

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Turkcell’in kuruluşundan sadece beş sene sonra faaliyetlerine başlayan Kuzey Kıbrıs Turkcell, kurulduğu günden bu yana bizlerin göz bebeği. Birçok yeni ürün ve servisimizi ilk kez burada deneyimledik ve başarılarını sizlerle paylaştık. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 24 yıldır yürüttüğümüz faaliyet ve gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla ülke ekonomisine yaklaşık 1,1 milyar dolar katkı sunduk. Bununla birlikte bugüne kadar sağladığımız binlerce kişilik istihdamla ülkenin en büyük işverenlerinden de biri olduk. Türkiye’de olduğu gibi Kuzey Kıbrıs’ta da en son teknolojileri ve en yüksek hızları sunmak her zaman en büyük önceliğimiz. Bugün de Kuzey Kıbrıs Turkcell’in Kuzey Kıbrıs’ta 4.5G teknolojisini ilk sunan operatör olmasının gururunu yaşıyoruz. Hem en yüksek frekans genişliği hem de en yüksek 4.5G kapasitesiyle hizmet verecek olması da bizim için ayrı bir kıvanç. Bundan sonra da Kuzey Kıbrıs Turkcell’in yanında olmaya ve ülkeye katkı sunmaya devam edeceğiz. Tüm müşterilerimize ve bu işe hem gönlünü hem emeğini koyan Kuzey Kıbrıs Turkcell çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. 4.5G Kuzey Kıbrıs’a ve tüm müşterilerimize şimdiden hayırlı olsun.”

Turkcell, 6 Şubat depreminde yaşamını yitiren Kıbrıslı çocuklar için de Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ni desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun