Türk Telekom’dan Elazığ deprem bölgesine sabit ve mobil iletişim desteği

Dün akşam Elazığ ili sınırları içinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Türk Telekom, her kademeden tüm ekipleriyle deprem bölgesinde sahaya indiğini kaydetti.

Şirketten konuyla ilgili olarak Teknoblog’a gönderilen açıklamada, kesintisiz iletişimi sağlamak adına tüm tedbirlerin alındığı, bölgedeki vatandaşların iletişim ihtiyaçlarının hız kesmeden karşılandığı kaydedildi. Depremin en yoğun şekilde hissedildiği Elazığ’da öncelikli alanlarda konumlandırılan acil iletişim ve mobil iletişim araçları depremzedelere ücretsiz iletişim hizmeti sunuyor. AFAD’ın daveti üzerine deprem bölgesine hareket eden Türk Telekom Arama ve Kurtarma Ekibi (TTAKE) ise yürütülen arama kurtarma faaliyetlerine etkin bir şekilde destek veriyor.

Türk Telekom, ilk etapta Elazığ PTT ve Valilik önünde olmak üzere, Elazığ ve Malatya genelindeki 547 ankesörlü telefonu, sabit ve mobilde yurt içinde tüm yönlere ücretsiz olarak vatandaşların kullanımına sundu. Deprem sonrasında bölgede hizmet veren tüm kamu kuruluşlarının ihtiyaç duydukları altyapı hizmetlerini karşılayan operatör yardım koordinasyon sürecine destek oluyor.

Yürütülen çalışmalar kapsamında İstanbul’da kuruluma hazırlanan 6 adet şarj ünitesi öncelikli olarak belirlenen 3 toplanma alanında hizmet vermek üzere Elazığ’a gönderildi. Vatandaşların sabit ses ve internet ihtiyaçlarına destek olmak adına her bir lokasyonda 5 sabit ses ve ikişer sabit internet faaliyete geçirildi. Bu noktalarda bölge halkına limitsiz olarak WiFi internet hizmeti sunulmaya başlandı. Bunun yanı sıra Elazığ ve Malatya’da bulunan Türk Telekom Mağazaları da ücretsiz şarj hizmetini aralıksız sürdürüyor.

Türk Telekom’un sabit ses ve sabit internet hattı çektiği lokasyonlar

  • Elazığ, Kültür Mahallesi Ahmet Aytar Toplanma Merkezi
  • Elazığ, Çarşı Mahallesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Toplanma Merkezi
  • Elazığ, Nailbey Mahallesi Elazığ Öğretmen Evi Toplanma Merkezi

Sony 10 milyondan fazla PS5 oyun konsolu sattı

Sony Interactive Entertainment, 12 Kasım 2020’de piyasaya sürülen en yeni nesil oyun konsolu PlayStation5'in dünya genelinde 10 milyondan fazla sattığını duyurdu. Sony daha önce...

WhatsApp iOS ile Android arasında sohbet geçmişi taşıma özelliğini test ediyor

WhatsApp, WABetaInfo ve 9to5Google'ın haberlerine göre, kullanıcılarının sohbet geçmişlerini iOS'tan Android'e aktarmaları için bir yol geliştiriyor. Bu özellik, Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma hizmetiyle ilgili...