Eğlence

Yeni Tomb Raider oyununa Amazon desteği

epic games ücretsiz oyun tomb raider

Tomb Raider serisinin yeni oyunu için hazırlıklar geçtiğimiz aylarda başlamıştı. Oyun hakkındaki detaylar hâlâ belirsizliğini koruyor. Oyunun adı bile açıklanmış değil. Ancak Amazon Games’ten yapılan açıklamada, şirketin projede geliştirici Crystal Dynamics ile birlikte çalıştığı belirtildi.

Amazon oyun için Crystal Dynamics ekibine tam destek verecek. Şirket oyunun yayıncılığını da üstlenecek. Amazon Games ve Crystal Dynamics’in ortak açıklamasında, yeni oyunda Lara Croft’un hikaye temelli tek oyunculu macerasının anlatılacağı belirtildi.

Serinin daha önceki oyunlarında olduğu gibi, bu yeni oyunda da oyuncuları akılları zorlayacak bilmeceler bekliyor. Buna ek olarak, Lara Croft’un çok sayıda düşmanla yüzleşmesi ve onları da alt etmesi gerekiyor.

Yeni Tomb Raider oyunu serinin en büyüğü olacak

Oyunun geliştirme çalışmaları hâlâ ilk aşamalarında. Ancak Amazon ve Crystal oyuncuları serinin en büyük ve genişlemeye en uygun oyunun beklediğinin altını çiziyor. Daha fazla detay duymak için biraz daha sabretmek gerekiyor.

Crystal Dynamics CEO’su Scot Amos yeni Tomb Raider oyunu için şu ifadeleri kullandı: “Dönüştürücü bir şey arıyoruz ve bunu Amazon Games’te bulduk. Karşımızda Lara Croft için belirlediğimiz kreatif vizyonu, hırsları ve değerleri paylaşan bir ekip var.”

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER