Eğlence

EA’den yeni Titanfall oyununa iptal

titanfall
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Apex Legends Mobile ve Battlefield Mobile’ın fişini çeken EA, bununla sınırlı kalmamış gibi görünüyor. Bloomberg’in haberine göre, şirket Titanfall ve Apex Legends evreninde geçecek, henüz duyurulmamış bir tek oyunculu oyunu da iptal etti.

İptal edilen projenin detayları bilinmiyor. Daha önce Call of Duty serisinde de çalışan tecrübeli geliştirici Mohammad Alavi’nin 2022’nin başında Respawn Entertainment’dan ayrılana kadar projenin başında olduğu belirtilirken, EA’in de karardan etkilenen 50 ekip üyesine yeni bir yer aradığı öğrenildi.

EA’den konuyla ilgili olarak henüz bir açıklama gelmiş değil. Respawn, Apex Legends Mobile’ın başlangıçtaki beklentilerin altında kaldığı için iptal edildiğini belirtmişti. Stüdyo, kalite endişeleri nedeniyle Star Wars Jedi: Suvivor’ın çıkışını da ertelemişti.

Bu iptal haberine çok şaşırmamak gerekiyor. Küresel ekonomideki küçülmenin devam etmesi, oyun geliştiricilerini de planlarını ölçeklendirmeye yöneltmiş gibi görünüyor. Ubisoft ve Microsoft gibi şirketlerin de oyun planlarını yeniden değerlendirdiği biliniyor.

Titanfall 2’nin çıkışının üstünden 7 yıl geçti

İptal haberinin oyuncular açısından üzücü olduğu söylenebilir. Titanfall 2’nin çıkışının üstünden 7 yıl geçmiş durumda. Bu oyunun takipçisi, “battle royale” formatının popülarite kazanmasının ardından Apex Legends olarak oyuncularla buluşmuştu. Serinin hayranlarının bekleyişi biraz daha sürecek gibi görünüyor.

İLGİLİ HABERLER