Eğlence

The Witcher 3’ün yeni nesil güncellemesi PC oyuncularına özel bir ayar sunacak

the witcher 3

The Witcher 3 yeni nesil güncellemesi bugün itibarıyla oyuncularla buluşacak. Bu güncellemenin notları, CD Projekt Red’in PC sahipleri için görsel anlamda bir “kıyak” çektiğini gösteriyor.

Yeni nesil güncellemesinin oyun konsolları ve PC için ışın izlemesi ve 4K desteği gibi yenilikleri getireceği zaten daha önceden biliniyordu. Güncelleme notları ile PC için hazırlanan özel görsel ayar da ortaya çıktı.

Söz konusu grafik ayarı Ultra+ adını taşıyor. Güncelleme notlarına bakıldığında bu ayarın oyunun görsel kalitesini belirgin şekilde artırıldığı görülüyor. CD Projekt Red’den verilen bilgiye göre; Ultra+ modu ile arka plandaki karakter sayısı, gölge ve doku kalitesi gibi unsurlar hatırı sayılır bir gelişim kaydedecek.

The Witcher 3 PC oyuncularına DLSS3 desteğini de getirecek

Güncellemenin PC tarafında sunduğu yenilikler arasında DLSS3 desteği de bulunuyor. Ancak bu desteğin kapsama alanının uyumlu donanıma sahip cihazlarla sınırlı olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

The Witcher 3 güncellemesi yukarıda da belirttiğimiz gibi 14 Aralık’ta oyuncularla buluşacak. Zaten görsel açıdan yüksek kaliteli bir oyun olan The Witcher’ın güncellemeyle bu kaliteyi çok daha yukarıya çekeceği biliniyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER