Surface Go 3 sızıntısı daha güçlü Intel işlemcileri gösteriyor

Microsoft 22 Eylül’de yeni ürünlerini tanıtacağı bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte şirket Surface ailesinin en güncel ürünlerini gözler önüne çıkaracak. Söz konusu ürünlerden birisi de Surface Go 3.

WinFuture.de sitesinin haberine göre, Surface Go 3’te 10.5 inçlik Full HD çözünürlüklü ekran değişmeyecek. Microsoft’un bu yıl işlemci iyileştirmelerine odaklandığı belirtilirken, kasada ve genel tasarımda da belirgin bir değişiklik yapılmayacak.

Microsoft’un Surface Go’nun baz versiyonunda Intel Pentium Gold 6500Y işlemciye yer vereceği söyleniyor. Çift çekirdekli bu işlemci, 1.1 GHz hıza ulaşabiliyor. Bu işlemciye 4 GB RAM’in eşlik edeceği belirtiliyor.

En üst versiyonda ise dört çekirdekli Intel i3 10100Y işlemcinin olacağı konuşuluyor. Bu işlemciye 8 GB RAM’in eşlik edeceği söyleniyor. Bu daha fazla güç isteyen kullanıcıları memnun edecek bir yapılandırma olarak değerlendirilebilir.

Microsoft’un Surface Go 3 ile Arm işlemcilere geçiş yapacağı beklentisi ise boşa çıkmışa benziyor. Şirketin bu doğrultudaki değişimi 2022’de gerçekleştirmesi bekleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...