Super Mario Run iPhone ve iPad için App Store’da yayınlandı

İlk üç seviye ücretsiz, sonrası 26,99 TL

google news abone ol

super mario run iosSuper Mario Run iOS versiyonu en sonunda App Store’da yayınlandı. Büyük bir merakla beklenen oyun Nintendo’nun belli bir hikayesi olan video oyun karakterlerini en sonunda mobil dünyada kullandığı ilk oyun olma özelliğini de taşıyor.

Super Mario Run, temelde Flappy Bird tarzı bir mantığa sahip. Yatay eksende sürekli hareket eden Super Mario karakterinin belirli engelleri atlamasını, karşısına çıkan çeşitli düşmanları yenmesini sağlamak için ekrana tıklatmanız gerekiyor. Yeri geliyor bir kez hafifçe tıklatarak, yeri geliyor birden fazla kez tıklatarak oyunda ilerliyor, bir yandan da altınları toplayarak puan kazanıyorsunuz.

Oyun genel olarak yirmi yıl öncesinin Game Boy oyun konsollarında monokrom ekranda oynanan Super Mario World oyunundan izler taşıyor. Oyunda üç temel mod bulunuyor. “World Tour” modu oyunu tek başınıza, altı alemde, 24 farklı seviyede oynamanıza izin veriyor. “Toad Rally” ise arkadaşlarınızla yarışmanızı, zamanlarınızı karşılaştırarak yarışmanızı sağlıyor. “Mushroom Kingdom” ise kendi güzergahınızı oluşturmanızı ve özelleştirmenizi sağlıyor. Üçüncü modu kullanmak için ilk iki modda yeteri kadar altın toplamanız gerekiyor. Ayrıca diğer beş karakteri açmak için de ilk iki modda toplanan altınlar önemli oluyor.

Ne var ki, oyun her zaman internet bağlantısı gerektiriyor. İnternet bağlantısının olmadığı durumlarda bir pop-up pencere açılıyor ve oyun duruyor. Mario’nun yaratıcısı Shigeru Miyamoto, korsan dağıtımı durdurmak için bunun bir gereksinim olduğunu söylemişti.

Tıpkı Pokemon Go gibi Super Mario Run da tipik Japon oyunlarının havasını taşıyor. Oyunun başlangıcından grafiklerin kalitesine kadar bunu hissetmek mümkün. İlk oyununuzda karşınıza çıkan kılavuz niteliğindeki bilgilere karşı biraz sabırlı olmanız gerekiyor.

Super Mario Run iOS versiyonunu App Store’dan indirebilirsiniz. Oyunda uygulama içi satın almalar da sunuluyor. İlk üç oyun ücretsiz olarak oynanabilirken, daha sonrası için oyun içinden satın alma yapmanız ve 26,99 TL ödemeniz gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefon önerileri – Kasım 2022 – Video

Akıllı telefon satın almayı düşünenler için "tam zamanı" olarak nitelendirebileceğimiz bir dönemdeyiz. 2022 model telefonlar piyasaya çıktı, bu da seçeneklerin bir hayli zengin olduğu...

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

ÖNE ÇIKANLAR