Teknoloji

Strava, mesajlaşma özelliği ile sosyal medya deneyimini sunuyor

strava

Aktif yaşam tarzını benimseyenlerin vazgeçilmezi olan Strava, şimdi de sosyal medya alanında iddialı adımlar atıyor. Kullanıcıların yürüyüş, koşu gibi aktivitelerini takip etmek için kullanılan bu popüler uygulama, artık onlara doğrudan mesajlaşma imkanı sunuyor. Bu yeni özellik, Strava’yı sadece bir aktivite takip aracı olmaktan çıkarıp, gerçek bir sosyal medya platformuna dönüştürme yolunda önemli bir adım olarak nitelendirilebilir.

Kullanıcılar, Strava üzerinden birbirlerini takip edebilir ve aktivitelerini beğenerek destekleyebiliyorlardı. Ancak şimdi, bu etkileşim bir adım daha ileriye taşınıyor. Kullanıcılar, hem bireysel hem de grup bazında mesajlaşabiliyorlar. Bu özellik, Strava kullanıcılarının platform üzerinde daha fazla etkileşimde bulunmalarına ve topluluk etkinlikleri gibi organizasyonları kolayca koordine etmelerine olanak tanıyor.

Strava’da daha önce, kullanıcılar etkinlikleri ve buluşmaları planlamak için platform dışına çıkmak zorunda kalıyorlardı. Bu, genellikle WhatsApp veya Facebook gibi diğer platformlarda gerçekleşiyordu. Ancak artık, Strava içerisinde doğrudan mesajlaşarak tüm bu planlamaları yapmak mümkün.

Strava mesajlara farklı yollarla tepki verme imkanını da sunuyor

Mesaj ayarları, kullanıcıların kimlerle mesajlaşabileceğini kontrol etmelerini sağlıyor. Karşılıklı takip edilen kullanıcılarla veya zaten takip edilen hesaplarla mesajlaşma seçeneği bulunuyor. Ayrıca, bir kullanıcı tarafından sohbet başlatılmadıkça kimseyle mesajlaşma seçeneği de mevcut. Grup sohbetleri için, sohbeti oluşturan kişiler katılımcı ekleyip çıkarabiliyor ve üyelere başkalarını davet etme veya sohbetten ayrılma izni verebiliyor. Strava, mesajlara gif veya beğeni ile tepki verme gibi özellikler ekleyerek etkileşimi daha da derinleştiriyor.

Strava’nın iddiasına göre, platformda haftada 40 milyon aktivite yükleniyor ve 100 milyon kullanıcısı bulunuyor. Bu güncellemeyle Strava, koşucular ve bisikletçiler için sadece bir takip aracı olmaktan çıkıp, fitness odaklı bireylerin gerçek hayatta bir araya gelmeleri için daha etkileşimli bir araç haline geliyor. Mesajlaşma aracını oluşturmak, Strava’nın daha önce sunduğu sosyal medya benzeri diğer özell

İLGİLİ HABERLER