Square ödeme şirketi Afterpay’i satın alıyor

Ödeme şirketi Square, Avustralya’da kurulan ve insanların alışverişlerinin bedelini faiz olmadan daha sonra ödemesini sağlayan Afterpay isimli şirketi satın alıyor. Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in CEO’luğunu şirket, bir süre önce Tidal’ın çoğunluk hissesini devralmış ve yeni Bitcoin girişimini duyurmuştu.

Square’den yapılan açıklamada, Afterpay’in “şimdi al, sonra öde” yaklaşımının küresel öncülerinden biri olduğu belirtildi. Dünya genelinde 16 milyondan fazla müşterisi bulunan Afterpay, farklı sektörlerdeki 100 binden fazla satıcıya da hizmet sağlıyor.

Square’den Brian Grassadonia’nın imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Afterpay’in Cash uygulamamıza eklenmesi, dünya genelindeki tüketici ağımızı biraz daha güçlendirecek. Kullanıcılarımızı esnek ve sorumlu ödeme seçenekleriyle daha kolay şekilde destekleyebileceğiz. Afterpay ile Cash uygulaması ve Satıcı ekosistemi arasındaki bağlantıyı biraz daha kuvvetlendireceğiz ve kullanıcılarımıza daha geniş ölçekli bir araç ekosistemi sunacağız.”

Afterpay, tüketicilere alışverişlerinin bedelini daha sonra ve zaman içinde ödeme imkanını veriyor. Bunu karşılamak için satıcıdan yüzde 4 ila 6’lık bir kesinti yapan Afterpay, satıcılara daha geniş bir kitleye ulaşma imkanını sağlıyor. Yapılan basın açıklamasında, Afterpay’in daha sonra yapılan satın alımları ve ortalama işlem büyüklüğünü artırabileceği belirtildi.

Square, Afterpay’in satın alma sürecinin 2022’nin ilk çeyreği itibarıyla tamamlanmasını bekliyor.

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...