SoundCloud iOS uygulaması güncellemeyle Chromecast desteği kazandı

soundcloud ios SoundCloud çevrim içi müzik servisleri arasında rekabette geri kalsa da, bu durum şirketi yeni güncellemeler yayınlamaktan ve yeni özellikler sunmaktan alıkoymuyor. SoundCloud iOS uygulaması için yayınlanan son güncelleme, Android uygulamasında bir süredir bulunan Chromecast desteğini iPhone ve iPad sahiplerine de sunuyor.

Güncellenen uygulama sayesinde Chromecast sahipleri, iPhone ya da iPad üzerinden SoundCloud’da müzik dinlerken sesi daha yüksek duyabilecek. Chromecast sayesinde SoundCloud’da çalınan müziği televizyon ya da hoparlör aracılığıyla duymak mümkün oluyor.

Ancak yeni Chromecast desteğinden herkes faydalanamayacak. Destekten yararlanabilmek için SoundCloud’un Go+adını taşıyan abonelik planına üye olmak gerekiyor. Go+’a aylık 9.99 dolar karşılığında üye olunuyor.

SoundCloud Android uygulaması Chromecast desteğine 2015’te kavuşmuştu. Ancak geçtiğimiz hafta yayınlanan bir güncellemeyle bu desteğin kapsamı, Go+ aboneleriyle sınırlandırılmıştı. SoundCloud, Sonos hoparlörlerle uyumluluğunu koruyor. Ancak bunun için de abonelik paketine üyelik gerekiyor.

SoundCloud iOS uygulamasına ortak oynatma özelliği de eklendi

SoundCloud iOS uygulamasının yenilikleri Chromecast desteğiyle sınırlı kalmıyor. Ortak oynatma özelliği sayesinde aynı anda birden fazla kullanıcı çalan müziği kontrol edebiliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...