Sony Xperia telefonlarına yeni işletim sistemi yüklemenin yolunu açtı

sony-xperia-e3-030914

Eğer hafıza üzerinde geri yükleme için ayrılmış bir disk bölümünden başlatma yapamıyorsanız, CyanogenMod yükleyemiyorsanız veya diğer gayriresmi işletim sistemleriyle haşır neşir olamıyorsanız, Sony’nin Android akıllı telefonlarını kurcalamak için elverişli bulmuyor olabilirsiniz.

Ancak bundan böyle yukarıda belirttiğimiz işlemleri gerçekleştirmek daha kolay olacak gibi görünüyor. Sony sessiz sedasız bir şekilde açılış yükleyicileri yayınladı. Bunlar sayesinde hafızadaki bir geri yükleme bölümünden başlatma yapabilecek, özelleştirilmiş Android ROM’larını veya Firefox OS veya Ubuntu Touch gibi farklı platformları yükleyebileceksiniz.

Sony’nin bu güzelliği şu an için Xperia E3, M2, T2 Ultra ve T3 gibi giriş ve orta segment cihazlar için sunuluyor. Xperia Z3 gibi amiral gemisi sınıfındaki cihazlar şimdilik bu uygulamanın dışında gibi görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA’nın Mars helikopteri ilk test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi

NASA, Ingenuity adını taşıyan helikopteriyle Mars üzerinde ilk test uçuşunu gerçekleştirdi. Yerden 3 metre yükselen küçük hava aracı, 40 saniye boyunca havada kaldı. Böylelikle...

Tesla Autopilot kontrolünde kaza yaptı, iki kişi hayatını kaybetti

Tesla Autopilot teknolojisinin güvenilirliğiyle ilgili sorular yaşanan son kazanın ardından yine arttı. 2019 çıkışlı bir Model S, ABD'nin Houston şehrinin kuzeyinde ağaca çarptı. Kaza...