Sony Xperia 5 V testten geçti, önemli özellikleri ortaya çıktı

Sony’nin kompakt amiral gemisi telefonlar barındıran Xperia 5 serisine yakında yeni bir üye katılacak. Geekbench’in veri tabanında boy gösteren bu telefonun Sony Xperia 5 V adıyla resmiyet kazanması bekleniyor.

Benchmark testinin sonucu, telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 16 GB RAM’in eşlik etmesi dikkat çeken bir diğer nokta oluyor. Bu da Xperia 5 V’in OnePlus 11 ve iQOO 11 Pro gibi 16 GB RAM’e sahip diğer telefonlarla aynı çizgide olacağını gösteriyor.

Benchmark testinin sonuçlarına bakıldığında telefonun Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip diğer cihazlara benzer puanlar aldığı görülüyor. Bu sızıntı telefonun XQ-DQ72 model numarasını taşıdığını da gösteriyor. Böylelikle telefon hakkındaki diğer sızıntıları takip etmek de kolaylaşıyor.

sony xperia 5 v

Sony Xperia 5 V ne zaman tanıtılacak?

Sony Xperia 5 V hakkında bilinenler şu an için sınırlı. Ancak benchmark testi sonucunun ortaya çıkması yakında başka sızıntıların da ortaya çıkacağını ve telefonun resmi duyurusunun da çok uzak olmadığını gösteriyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun