Sony yeni kablosuz kulaklığı WH-100XM4’ü tanıttı

Sony, WH-1000XM4 adını taşıyan en yeni üst segment kablosuz kulaklığını tanıttı. Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olan WH-1000XM4, selefine kıyasla çok köklü yenilikler getirmiyor. Sony’nin “bozulmadıysa tamir etme” anlayışıyla hareket ettiği bu kulaklık, mevcut özelliklerde kayda değer iyileştirmeler yapıyor.

Öncelikle Sony’nin WH-1000XM4’te aktif gürültü engelleme özelliğini iyileştirdiğini belirtmek gerekiyor. WH-1000XM4’te de bir önceki modelle aynı çift mikrofon ve QN1 gürültü engelleyici yonga bulunuyor. Ancak bu kulaklıkta aynı zamanda müzik ve ortam sesini saniyede 700 defa örnekleyebilen yeni bir işlemci mevcut. Bu veri, yeni bir algoritmayla birlikte kullanılıyor ve QN1’in gürültü engelleme efektini gerçek zamanlı şekilde yürütmesini mümkün kılıyor.

Uyarlanabilir Ses Kontrol özelliği ise kullanıcıların sıklıkla ziyaret ettiği konumları öğreniyor ve bunlardan her biri için özel bir ses modu oluşturuluyor. Bu da kalabalık bir caddedeyken çevre sesinin otomatik olarak açılmasını veya otobüste giderken tamamen kapatılmasını mümkün kılıyor. Tüm bu ayarlar, Sony’nin akıllı telefon uygulamasının üstünden yönetilebiliyor.

Gürültü engellemeyle bağlantılı bir diğer özellik ise “Speak-to-Chat” adını taşıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcı konuşmaya başladığında müzik otomatik olarak durduruluyor. Konuşma durduktan sonra 30 saniye içinde müzik yeniden çalınmaya başlıyor.

WH-1000XM4, tıpkı Apple AirPods gibi, kullanıcının kulağında olup olmadığını algılayabiliyor. Bu özellik, yakınlık sensörleri ve çift ivme ölçerin yardımıyla çalışıyor. Kulaklığın Google’ın Fast Pair (Hızlı Eşleştirme) özelliğini desteklediğini de belirtmekte fayda var.

sony wh-1000xm4

Aynı anda iki cihazla eşleştirilebilen WH-1000XM4, bu cihazlar arasında akıllı biçimde geçiş yapabiliyor. Örneğin bu cihazlardan biri telefon ise ve telefona çağrı gelmişse, kulaklık otomatik olarak o cihaza bağlanıyor. Tasarım ve 30 saatlik pil ömrü, WH-1000XM4’ün değişmeyen özellikleri arasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
İşte karşınızda 3. nesil AirPods, Türkiye fiyatı da belli oldu

Sony WH-1000XM4 yurt dışında 350 dolarlık fiyat etiketiyle ön siparişe çıktı.

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Artık her Twitter kullanıcısı Sohbet Odası açabilir

Twitter; Spaces, yani Sohbet Odaları'nı ilk olarak Kasım 2020'de, kendi ses merkezli sohbet odaları özelliği olarak, Clubhouse'un başarısını gölgede bırakma girişimi olarak başlatmıştı. Ancak...

Huawei nova 9, Watch GT 3 ve FreeBuds Lipstick tanıtıldı, işte özellikleri

Huawei nova 9, Viyana'da gerçekleştirilen etkinlikle küresel sahnede görücüye çıktı. Etkinlikte akıllı telefona Huawei Watch GT 3 ve FreeBuds Lipstick de eşlik etti. Çinli...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun