EğlenceManşetler

Sony’nin 2023’teki State of Play yayınında dikkat çeken yeni oyunlar

sony state of play 2023

Sony’nin 2023 yılındaki State of Play yayını hayranlara her şeyden biraz sundu. Bazı göz alıcı sanal gerçeklik (VR) oyunları gösterildi. Resident Evil 4 için basit bir gösterim yapıldı. Ayrıca Tetris Effect‘in yapımcılarından gelecek yeni bir bulmaca oyununu gördük. Suicide Squad ve bunun gibi daha birkaç oyundan parçalar da sunumda gösterilenler arasında yer aldı. Sony State of Play 2023 etkinliğinde dikkat çeken oyunlarla ilgili detayları bu haberde derliyoruz.

Destiny 2: Lightfall

Destiny‘nin yeni genişlemesi olan Lightfall‘da, Traveller bir kez daha saldırı altında. Ve yine iş, insan benzeri yeni müteffiklerinin yardımıyla Zavala’ya düşüyor. Oyun 28 Şubat’ta yayınlanacak.

Goodbye Volcano High

Goodbye Volcano High‘da, liseden mezun olmak kelimenin tam anlamıyla dünyanın sonuna benzetiliyor. Bu anlatı macerası oyunu, lisenin kapanış günlerinde belirsiz bir gelecekte gezinirken Fang ve sürüngen arkadaşlarının hikayesini takip ediyor. Daha uzun süre var olmayabilecek bir dünyada ne tür bir gelecek istediğinize karar vermek için mücadele ederken arkadaşlarınızla konuşun, grubunuz için logolar tasarlayın ve en son teklinizi hazırlayın. 15 Haziran’da çıkıyor.

Baldur’s Gate 3

Baldur’s Gate 3‘ün yeni fragmanında anlatımı J.K. Simmons yapıyor. Baldur’s Gate 3, Larian Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan yakında çıkacak bir rol yapma video oyunudur. Ayrıca Dungeons & Dragons masa üstü rol yapma sistemine dayanan Baldur’s Gate serisinin üçüncü ana oyunudur. Baldur’s Gate 3, 31 Ağustos’ta PC, PlayStation ve Xbox’da yayınlandı.

Tchia

Tropik bir Açık Dünya macerası olarak nitelendirilen Tchia, fizik tabanlı bir serbest dünya oyunudur. Burada tırmanın, süzülün, yüzün ve teknenizle bir güzel adadan diğerine yelken açın. Dilediğiniz hayvanın veya nesnenin kontrolünü ele geçirin ve çalabildiğiniz ukulelenizle müzik yeteneğinizi sergileyin. Tchia 21 Mart’ta çıkıyor.

Naruto x Boruto Ultimate Ninja Storm Connections

Naruto X Boruto Ultimate Ninja Storm Connections, Ultimate Ninja Storm serisinin bir sonraki girişi olacak ve 2023’te PS4 ve PS5’te piyasaya sürülecek. Naruto’nun anime çıkışının 20. yıldönümünü kutlamak ve diziyi destekleyen hayranların en sevdikleri ninjalar olarak oynamaktan zevk almaları için, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 Road to Boruto‘da var olan 124 oynanabilir ninja’nın üstünde ek yeni karakterler bulunacak. Bu oyun 2023 içinde satışa çıkacak.

Street Fighter 6

Capcom, Street Fighter 6‘da bekleyebileceğimiz tüm karakterleri yavaş yavaş sergiliyor. Şimdiye kadar, Kimberly ve eğlence seven Jamie gibi yeni karakterlerle tanışırken Ken ve Chun-Li gibi eski favorileri de gördük. Bu en yeni savaşçı oyunu fragmanında, daha önceki oyunlarda yer alan Cammy ve Zangief geri dönüyor ve ilk kez rüzgar kontrol eden savaşçı Lily’yi görüyoruz. Street Fighter 6, 2 Haziran’da piyasaya sürülecek.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER