Sony LinkBuds S gürültü engelleme özelliğiyle gelecek

Sony LinkBuds kablosuz kulaklığını bir süre önce piyasaya sürmüştü. Kulaklık için çıkan inceleme yazılarında kulaklığın dışarıdan çok fazla sese izin verdiği belirtilmişti. Yeni bir sızıntı, şirketin bu konuya yeni bir ürünle çözüm getireceğini gösteriyor. Bu yeni ürünün Sony LinkBuds S adıyla kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Mevcut LinkBuds’tan farklı olarak, LinkBuds S’in çevresel ses modundan gelişmiş gürültü engelleme moduna pürüzsüz biçimde geçebileceği belirtiliyor. Buna ek olarak, kulaklığın kullanıcıların alışkanlıkları doğrultusunda “otomatik oynatma” isimli bir özelliği de sunacağı söyleniyor. Mevcut LinkBuds’taki konum bazlı ses ayarlarından farklı olarak nasıl bir şey vadedildiği şu an için belirsizliğini koruyor.

LinkBuds S’in tasarımı Sony’nin WF-1000XM4 ve WF-C500 kulaklıklarının bir karışımı gibi görünüyor. Buna ek olarak, XM4’ünkine benzer bir yakınlık sensörünün de kulaklıkta mevcut olduğu anlaşılıyor. Bu sensörün gürültü engelleme özellikleri için kullanılabileceği belirtiliyor. Kulakılığın altın, siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip olacağı da sızıntıda görülüyor. Şarj kutusu için de aynı renk seçeneklerinin sunulacağını belirtmekte fayda var.

Sony LinkBuds S isminin henüz kesinleşmediğini dile getirmek gerekiyor. ABD Federal İletişim Komisyonu’na sunulan belgeler, kulaklığın duyurusunun en geç 21 Haziran’da yapılacağını gösteriyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun