Sony ve Honda’nın elektrikli otomobilleri PS5 ile fark yaratacak

google news abone ol

Sony Honda ile birlikte bir süredir elektrikli otomobil geliştirmek için çalışıyor. İki şirketin bu iş birliğine farklı uzmanlıklarıyla katkıda bulunacağı daha önce açıklanmıştı. Yeni bir habere göre, iki şirket birlikte geliştirdikleri elektrikli otomobile PlayStation 5 yerleştirmeyi planlıyor.

Japonya’nın iki önemli markası, elektrikli otomobil geliştirme çalışmalarını Sony Honda Mobility markasıyla yürütüyor. Bu ortak şirket geçtiğimiz eylül ayında kurulmuştu. O dönemde yapılan açıklamalarda da sürücü ve yolcuları eğlendirecek otomobiller geliştirme hedefinden bahsedilmişti.

The Financial Times’a konuşan ortak şirketin başkanı Izumi Kawanishi, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Sony’nin insanları harekete geçiren içerikleri, servisleri ve eğlence teknolojileri mevcut. Biz bunları mobiliteye uyarlıyoruz. Bunlar bize Tesla’ya karşı avantaj getirecek kozlar olacak.”

Daha önce Honda’nın otomobil birimini yöneten Yasuhide Mizuno ise içerik konusunun önceliklerinden biri olduğunun altını çizdi. İki şirketin birlikte geliştirdiği otomobilin 2026’da yollarda olması planlanıyor.

Sony Honda Mobility otonom sürüş üstüne çalışacak

Izumi Kawanishi, bu fikrin olgunlaşmasının zaman alacağını kabul ediyor. Tecrübeli yönetici, bunun otonom sürüş özelliğiyle bağlantılı şekillenen bir plan olduğunun altını çizdi ve otomobillere PS5 yerleştirmenin teknik açıdan mümkün olduğunu dile getirdi. Yasuhide Mizuno ise geliştirdikleri otomobilin aynı zamanda insanların eğlence ihtiyaçlarını karşılayan bir araç olacağını sözlerine ekledi.

Sony Honda Mobility’nin geliştirdiği elektrikli otomobil, PS5’in sağladığı oyun deneyimiyle Tesla ve diğer rakiplerine karşı ciddi bir avantaj kazanabilir. Bu planın gerçeğe dönüşüm sürecini görmek içinse beklemek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

ÖNE ÇIKANLAR