sony digital paper e inkSony Digital Paper E Ink serisi cihazlarıyla E Ink ekranlı ve kalemli cihazlarda ısrar eden birkaç şirketten biri olmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl DPT-RP1 isimli modeli piyasaya süren Sony, şimdi de DPT-CP1 isimli modeli seriye ekledi.

Geçtiğimiz yıl potansiyel kullanıcılarına A4 boyutunda bir kağıt sunan Sony, bu yıl ekran boyutunu 10.3 inçe indirerek A5 boyutunda bir kağıt sunuyor.

Digital Paper E Ink serisi tabletlerin yararı DPT-CP1 ile biraz daha iyi anlaşılacak gibi görünüyor. 1404 x 1872 piksel çözünürlüklü, okunulabilirliği hayli yüksek bir siyah-beyaz ekrana sahip olan 5.9 mm. kalınlığındaki tablet; tartıda sadece 227 gram çekiyor ve tek bir şarjla 1 ay boyunca çalışmaya devam edebiliyor. Kalemin varlığı ise DPT-CP1’i uzun süreli çalışmalar için uygun bir cihaz hâline getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
PlayStation Classic alanında öncü 20 oyunla birlikte geliyor

Ancak fiyat konusu, Sony Digital Paper E Ink tablet ailesinin yumuşak karnı olmaya devam ediyor. DPT-CP1, Sony’nin ana vatanı Japonya’da 70 bin yen (yaklaşık 2 bin 670 TL) karşılığında satılıyor. Büyük ekranlı modele kıyasla sadece 400 TL daha ucuz olan yeni modelin de, serinin diğer üyeleri gibi Japonya’nın dışında satışa sunulması beklenmiyor.

Önceki HaberSamsung Galaxy J2 Pro: İnternete bağlanamayan akıllı telefon
Sonraki HaberAsus oyun odaklı bir akıllı telefon hazırlığı içinde olabilir

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz