Sony NEX-3N ve A58 ile birlikte üç kompakt dijital fotoğraf makinesini de resmen duyurdu. Bu makinelerden ikisi sahip oldukları küçük kasalarla dikkat çekerken, biri de zorlu koşullara dayanıklı olmasıyla diğerlerinin arasından sıyrılmayı başarıyor. WX300, HX300 ve TX30 adını taşıyan modellerin her biri kendisine özgü bir kullanıcı grubuna hitap ediyor ve özellikleri de bu doğrultuda şekilleniyor.

sony-wx300-200213

WX300 Sony tarafından 20x optik zuma sahip olan en hafif ve en küçük dijital fotoğraf makinesi olarak lanse ediliyor. Cihazda kullanılan geniş açılı Sony G lens ve SteadyShot özelliği sayesinde net fotoğraflar elde etmenin mümkün olduğu belirtiliyor. Sony’den yapılan açıklamanın en dikkat çekici noktalarından birisi de WX300’ün selefi 20x optik zumlu dijital fotoğraf makinesinin görüntü sabitleme özelliğini ikiye katlaması. Otomatik odaklamada da WX300’ün selefinden 3.6 kat daha hızlı olduğu ifade edilirken, dijital fotoğraf makinesinde Wi-Fi bağlantı özelliği de bulunuyor.

sony-hx300-200213

Görüntü olarak bir DSLR makineyi andıran HX300’deyse 50x optik zum bulunuyor. Carl Zeiss Vario-Sonnar T lens sayesinde parlamalar ve yansımaların azalırken, WX300’de de bulunan SteadyShot özelliği sayesinde fotoğraflarda bulanıklığa rastlanmadığı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Sony Xperia XZ3 kılıf fotoğrafları tasarım konusunda ipuçları veriyor

sony-tx30-200213

TX30 ise sert doğa koşullarına dayanıklı olmasıyla diğer iki modelden farklı bir yerde konumlanıyor. Dondurucu soğuklara ve düşmelere karşı dayanıklı olan dijital fotoğraf makinesi, 10 metreye kadar suya dayanıklı olmasıyla da dikkat çekiyor. Dünyanın en ince kompakt dijital fotoğraf makinesi olarak lanse edilen TX30’da 5x optik zum bulunuyor. Magnifying Glass Plus zum modu sayesinde bu 15x’e kadar yükseliyor. Ön sipariş süreci başlayan bu üç model de önümüzdeki ay yurt dışında satışa sunulacak.

İlgili >> Sony

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz