Sony CES 2018’de Dolby Vision HDR destekli OLED ve LED TV’lerini sergiliyor

Sony CES 2018’de yeni OLED TV’si A8F’in duyurusunu gerçekleştirdi. A8F serisi Sony’nin 4K HDR destekli X1 Extrem görüntü işlemcisini barındırıyor. Daha önce A1 modelinde gördüğümüz bu işlemcinin yanı sıra, aynı TV modelindeki akustik yüzey teknolojisi de A8F serisinde bulunuyor. Bu teknoloji sesin kenarlara yerleştirilmiş hoparlörler yerine doğrudan ekrandan verilmesini mümkün kılıyor.

A8F, Sony’nin “Tek Plaka” olarak adlandırılan tasarım konseptini sürdürüyor. Yani, görünürde herhangi bir hoparlör bulunmuyor. A1’in aksine, yeni tasarımda ayak da bulunuyor, böylelikle A8F’i daha geniş yelpazeye yayılmış konumlarda ve pozisyonlarda kullanabilirsiniz.

55 inç ve 65 inçlik boyutlara sahip olan Sony A8F 4K HDR TV, Dolby Vision’ı da destekliyor.

Diğer yandan Sony’nin yine CES 2018’de duyurusunu gerçekleştirdiği XF90 serisi de X1 Extreme işlemcisini içeriyor. Bu seride 75, 65, 55 ve 49 inç ekranlı seçenekler yer alıyor. Tüm ürünlerde Android TV de bulunuyor.

Ayrıca Sony, XF85 ve XF80 4K HDR TV serilerini de duyurdu. Bu serilerin üyeleri de 2018’de piyasaya sunulacak.

Tüm bunlara ek olarak Sony, CES 2018’deki standında yeni Sony X1 Ultimate işlemcisini sergiliyor. Bu işlemci sayesinde parlaklık 10000 nite kadar çıkarılabiliyor, bu da HDR standardının izin verdiği seviyenin ötesine geçmek anlamına geliyor.

LED tarafında ise Sony, X900 serisine daha büyük boyutlu ekrana sahip seçenekler ekliyor. X900F serisi 85 inç, 75 inç, 65 inç ve 49 inçlik modellerle geliyor. Sony, X-Motion Clarity olarak adlandırdığı yeni teknoloji ile hareketli görüntülerin daha akıcı ve gerçeğe daha yakın şekilde görünmesini sağlıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...

Zynga’dan Snap Games için ReVamp adlı Among Us klonu

Zynga, cuma günü yaptığı duyuruyla Snapchat'in oyun platformuna ReVamp adlı bir sosyal aldatma oyununu çok yakında getireceğini duyurdu. Among Us gibi oyunların popülerliğinden ilham...