Snapchat Snappables ile yüz filtrelerine oyun ekliyor

snapchat snappablesSnapchat kullanıcılarını eğlendirmek için yüz filtrelerinin ötesinde deneyimler sunmak istiyor. Şirket bu doğrultuda Snappables adını verdiği yeni filtrelerini duyurdu. Snapchat Snappables ile kullanıcılar ekrana dokunarak, telefonlarını hareket ettirerek veya yüz ifadeleriyle oyun oynayabilecek.

Oyunlar Snapchat’in daha önce sunduğu Cuphead filtresine benzer bir yapıda gibi görünüyor. Cuphead filtresi Snapchat kullanıcılarına arkadaşlarını yok edecek bir hedef gibi görme imkanı sağlamıştı. Wired’ın haberine göre, Snappables ile Snapchat kullanıcıları arkadaşlarını bir rock grubuna ekleyebilecek, emojilerle bir dans kapışmasına davet edebilecek veya basketbol oynamaya çağırabilecek. Snapchat’ten yapılan açıklamada her hafta yeni oyunların kullanıcılarla buluşacağı belirtildi.

Snapchat’in kendisini rakiplerinden ayrı bir konuma yerleştirme konusunda istekli olduğunu görmek çok zor değil. Sosyal ağ, bunun yolunu da kullanıcılarına platformda vakit geçirmek için birden fazla sebep sunmakta bulmuşa benziyor. Oyunların Snapchat’e yeni kullanıcı kazandırmakta ve mevcut kullanıcıları tekrar platforma çekmekte ne kadar etkili olacağı ise cevabı merak edilen sorular arasında yer alıyor.

Snapchat Snappables ile portföyüne en büyük rakibi Instagram’da olmayan bir özellik eklemiş oldu. Instagram hâli hazırda kullanıcılarına oyun sunmuyor. Servisin artırılmış gerçeklik filtrelerine olan yatırımının da Snapchat’e kıyasla düşük olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak arkasında Facebook gibi bir dev bulunan Instagram’ın, dilediği takdirde, hizmetleri arasına oyun deneyimini eklemesi zor görünmüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER