Teknoloji

Snapchat filtre önerilerinde daha yetenekli hâle geliyor

snapchat filtreSnapchat filtre önerileri konusunda daha maharetli hâle geliyor. Nesne tanıma konusundaki yetenekleri geliştirilen uygulama, objektifin önündekinin insan, hayvan veya yemek olduğunu algılayabilecek. Uygulama kullanıcılara objektifteki nesneye göre filtreler önerecek.

Söz konusu özelliğin varlığı, Snapchat’in çatı şirketi Snap tarafından doğrulandı. Açıklamada özelliğin kullanıcılara dağıtımına geçtiğimiz hafta itibarıyla başladığı belirtilse de, sunulan yeni filtreler konusunda detay verilmedi. Hayvanlar, yemekler, hatta plajlar gibi mekanlar yeni filtreleri tetikleyen nesneler arasında yer alıyor. Snap’in bu listeye ileride yeni seçenekler eklemesi de oldukça muhtemel görünüyor.

Snapchat daha önce de nesne tanıma teknolojisinden yararlanmıştı. Uygulama daha önce kullanıcılarına olay ve hikayelerde belli nesneler hakkında arama yapma imkanını sunmuştu. Snapchat, artırılmış gerçeklik maskeleri ve bu tarz gelişmiş özellikler sayesinde Instagram ile girdiği rekabette ayakta kalmayı hedefliyor. Uygulamanın yeni tasarımına yönelik çalışmalar da devam ediyor.

Snapchat filtre konusundaki gelişimiyle daha fazla gelir elde edebilir

Artırılmış gerçeklik ve nesne tanıma teknolojileri giderek daha hızlı ve doğru hâle geliyor. Snapchat filtre konusunda daha gelişmiş çözümler sunmak için bu teknolojilerden daha fazla yararlanacağa benziyor. Şirketin geliştirilmiş filtrelerini daha fazla gelir elde etmek adına reklamlarda kullanılacağını görmek ise çok zor değil.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER