Snapchat Crowd Surf ile snap’leri tek bir videoda topluyor

snapchat crowd surfSosyal medya sayesinde insanlar gidemedikleri etkinlikleri neredeyse gerçek zamanlı biçimde takip ediyor. Artık pek çok kişi etkinliklerde canlı yayın yapıyor veya Snapchat ve Instagram üzerinden hikaye paylaşıyor. Snapchat Crowd Surf adını taşıyan özelliğiyle bir etkinlikte paylaşılan snap’leri birleştiriyor ve kullanıcılara farklı perspektifleri tek bir videoda gösterebiliyor.

Hikayemiz bölümündeki bazı hikayeler, şimdiden Crowd Surf özelliğini kullanıyor. Örneğin, Lorde’nin geçtiğimiz hafta Outside Lands festivalindeki performansı Crowd Surf sayesinde tek bir video halinde izlenebiliyor.

İzleyiciler ekranın sağ alt köşesinde yer alan ikona dokunarak farklı perspektifler arasında geçiş yapabiliyor. Bu esnada çalan seste herhangi bir değişiklik olmuyor. Özelliğin kullanımında etkinlikte yapılan paylaşımların sayısı ve kalitesi önemli rol oynuyor. Ancak ilk izlenim, Crowd Surf’ün hem video izlemek isteyenler için yeterli hem de video çekmek isteyenler için teşvik edici olduğunu düşündürüyor.

Snapchat Crowd Surf için kendi otomatik öğrenme yazılımını kullanıyor

Mashable’da yer alan habere göre, Snapchat Crowd Surf için kendi otomatik öğrenme teknolojisini kullanıyor. Söz konusu teknoloji kullanıcıların snap’lerindeki sesi tanıyor ve videoları birleştiriyor. Snapchat ilk etapta özelliği belli etkinliklerde aktif hâle getirecek. Daha sonrasındaki genişleme planları ise henüz bilinmiyor.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın