Slack Pro abonelik paketinin fiyatlarını artırıyor

Slack eylül ayı itibarıyla abonelik fiyatlarını artıracağını açıkladı. Şirket ücretsiz abonelik planında da bazı büyük değişiklikler yapacak. 2014’te faaliyetlerine başlayan servisin tarihinde ilk kez fiyatlarda artışa gidilirken, bundan sadece “Pro” planını kullananlar etkilenecek.

Aylık Pro paketlerinde kullanıcı başına ödenen ücret 8 dolardan 8.75 dolara çıkacak. Yıllık Pro paketlerinde her ay kullanıcı başına düşen ücret 6.67 dolardan 7.25 dolara yükselecek.

Fiyat artışından sadece dünya genelindeki Pro müşterileri etkilenecek. Business Plus veya özel kurumsal paketleri tercih eden şirketler için bir değişim söz konusu olmayacak. Fiyat artışından bir yıl daha kaçmak isteyenler, eylül ayından önce yıllık aboneliklerini yeniledikleri takdirde yine mevcut fiyatlardan ödeme yapmaya devam edecek.

slack pro

 

Slack ücretsiz planda da değişikliğe gidiyor

Slack ücretsiz abonelik planında da önemli değişiklikler gerçekleştirecek. Servisin ücretsiz sunucuları hâlihazırda son 10 bin mesajı ve 5 GB yüklenen içeriği gösteriyor. 1 Eylül’den itibaren son 90 günün mesajları ve paylaşılan içerikleri gösterilmeye başlayacak. Şirketten yapılan açıklamada, bu değişiklikle birlikte ücretsiz planı kullanan ekiplerin daha fazla mesaj göreceği belirtildi.

Slack ücretsiz planını kullananların Clips hizmetinden de yararlanmasına izin verecek. Clips ile kullanıcılar DM üzerinden ses, video ve ekran paylaşımı mesajları gönderebiliyor. Ücretsiz planda 1 Eylül’den itibaren mesajlar ve dosyalar için bir koruma süresi belirlemek mümkün olacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun