Teknoloji

Slack planlı gönderme özelliğini kullanıcılara sunmaya başladı

slack planlı gönderme

Slack, Planlanlı Gönderme olarak Türkçeleştirebileceğimiz yeni bir özelliği dün itibarıyla kullanıma sunmaya başladı. Adından da anlaşılabileceği üzere kullanıcılar mesajlarını daha sonra belirli bir günde ve saatte gönderilmek üzere programlayabiliyor.

Planlı gönderme özelliği, Slack’in masaüstü uygulamasındaki yeşil renkli “mesaj gönder” düğmesine yeni bir açılır ok ekliyor. Buna tıklamak bir odaya, doğrudan mesaja veya grup ileti dizisine göndermek üzere bir mesaj planlamaya izin veren yeni bir menü ortaya çıkarıyor. Mobil cihaz kullanıcıları, Android ve iOS’ta Slack uygulamasındaki gönder düğmesine uzun basarak benzer bir menüye erişebilecekler.

Slack, hem önceden doldurulmuş seçenekler (“yarın sabah saat 9:00’da” gibi) hem de mesaj göndermek için özel bir tarih ve saat ayarlama yeteneği sunacak. Mesajlar 120 gün öncesine kadar planlanabilir ve kullanıcılar planlanmış mesajları gönderilmeden önce yeniden planlayabilir, düzenleyebilir veya silebilir.

Şirket yaptığı açıklamada, “Bugün, kullanıcıların kendileri için en uygun şekilde iletişim kurmalarını ve işbirliği yapmalarını sağlamak için Zamanlanmış Gönderme’yi başlattık” diyerek, “ekiplerin etkili bir şekilde iletişim kurmak için programlarını senkronize etmek zorunda kalmaması gerektiğini” dile getirdi.

Mesajları zamanlama yeteneği, ofislerin (hem uzak, hem yüz yüze hem de hibrit) günümüzün iş dünyasında yayıldığı çeşitli zaman dilimleri ve konumlar göz önüne alındığında kritik bir özelliktir. Böylece kullanıcılar ekipleri tuhaf saatlerde rahatsız etmez veya bir gecede iletiler kaybolmaz. Gmail gibi e-posta hizmetleri, e-postaları daha sonrası için planlama olanağı sunarken, bu özellik şimdiye kadar Slack’te yoktu.

İLGİLİ HABERLER