Slack planlı gönderme özelliğini kullanıcılara sunmaya başladı

Slack, Planlanlı Gönderme olarak Türkçeleştirebileceğimiz yeni bir özelliği dün itibarıyla kullanıma sunmaya başladı. Adından da anlaşılabileceği üzere kullanıcılar mesajlarını daha sonra belirli bir günde ve saatte gönderilmek üzere programlayabiliyor.

Planlı gönderme özelliği, Slack’in masaüstü uygulamasındaki yeşil renkli “mesaj gönder” düğmesine yeni bir açılır ok ekliyor. Buna tıklamak bir odaya, doğrudan mesaja veya grup ileti dizisine göndermek üzere bir mesaj planlamaya izin veren yeni bir menü ortaya çıkarıyor. Mobil cihaz kullanıcıları, Android ve iOS’ta Slack uygulamasındaki gönder düğmesine uzun basarak benzer bir menüye erişebilecekler.

Slack, hem önceden doldurulmuş seçenekler (“yarın sabah saat 9:00’da” gibi) hem de mesaj göndermek için özel bir tarih ve saat ayarlama yeteneği sunacak. Mesajlar 120 gün öncesine kadar planlanabilir ve kullanıcılar planlanmış mesajları gönderilmeden önce yeniden planlayabilir, düzenleyebilir veya silebilir.

Şirket yaptığı açıklamada, “Bugün, kullanıcıların kendileri için en uygun şekilde iletişim kurmalarını ve işbirliği yapmalarını sağlamak için Zamanlanmış Gönderme’yi başlattık” diyerek, “ekiplerin etkili bir şekilde iletişim kurmak için programlarını senkronize etmek zorunda kalmaması gerektiğini” dile getirdi.

Mesajları zamanlama yeteneği, ofislerin (hem uzak, hem yüz yüze hem de hibrit) günümüzün iş dünyasında yayıldığı çeşitli zaman dilimleri ve konumlar göz önüne alındığında kritik bir özelliktir. Böylece kullanıcılar ekipleri tuhaf saatlerde rahatsız etmez veya bir gecede iletiler kaybolmaz. Gmail gibi e-posta hizmetleri, e-postaları daha sonrası için planlama olanağı sunarken, bu özellik şimdiye kadar Slack’te yoktu.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...