Slack hikaye ve bas-konuş özelliklerini kullanıcılarla buluşturacak

Slack 2020 sona ermeden kullanıcılarına hikaye ve bas-konuş özellikleri sunmaya hazırlanıyor. Her iki özellik de koronavirüs salgınıyla birlikte geçilen yeni çalışma düzenine daha iyi uyum sağlanması amacıyla hazırlandı. Slack yeni özellikleriyle sürekli olarak video görüşme yapılmasının ve verimsiz kısa mesajların önüne geçmeyi hedefliyor. Yeni özelliklerin insanların hasret kaldığı ofis içi iletişim alışkanlıklarını, kısmen de olsa, geri getirmeyi hedefliyor.

Instagram hikayelerinin merkezinde insanların günlük yaşam deneyimlerini aile üyeleri ve arkadaşlarıyla paylaşması bulunuyor. Slack’te ise hikayelerin durum güncellemesi yapma, hızlı şekilde yeni ajanda belirleme veya görev bildirimi amacıyla kullanılması öngörülüyor.

The Verge sitesine konuşan Slack CEO’su Stewart Butterfield, hikaye özelliğini şu sözlerle değerlendirdi: “Instagram veya Snapchat’teki hikayeler gibi olacak. Ancak Slack’te olacak. Yakında tüm yazılımlarda bu özelliğin olacağı şakası yapılıyordu ve ben de bunu komik buluyordum. Ama pandemi döneminde işe bakışımızın değişmesi, bizim için bunun zamanının geldiğini gösteriyor.”

slack hikaye Butterfield, 15 dakikalık bir toplantı yapmak yerine kısa bir videonun çekilebileceğini ve bunun gereksiz toplantı ihtiyacını ortadan kaldıracağını belirtiyor. Slack’te hikaye formatının nasıl sunulacağı hâlâ test ediliyor. Ancak platform kanalların hemen yanında gösterilecek bu kısa videolarla “güncellemeleri daha insani hâle getirmeyi” amaçlıyor.

Slack’in sunmaya hazırlandığı bir diğer yenilik ise bas-konuş özelliği. Kullanıcılar bu özellik sayesinde ekip arkadaşlarıyla hızlı bir şekilde zahmetsiz olarak sesli iletişim kurabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple iOS 15 ile metin seçimi için büyütecini geri getiriyor

Butterfield, bu özelliği şu sözlerle değerlendirdi: “Ana fikir şu… Elimizde zaten kanallar mevcut. Bir görüşme başlatmak veya programlamak çok zahmetli olabiliyor. Kimi zaman tıpkı aynı ofisteymişiz gibi birbirimize seslenme ihtiyacı duyabiliyoruz. Biz de bu ihtiyacı karşılamayı ve bu deneyimi yeniden yaşatmayı istiyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 13 serisinin kamera sistemi için yeni iddia

Slack, hikaye ve bas-konuş özelliklerinin henüz prototip aşamasında olduğunun altını çiziyor. Butterfield, 2020 bitmeden bu özelliklerin kullanıcılarla buluşacağını belirtiyor. Bu da en kötü ihtimalle 2,5 ay içinde Slack kullanıcılarının yeni imkanlardan yararlanabileceği anlamına geliyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...

Hades 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation’a geliyor

Supergiant Games'in roguelike oyunu Hades, 13 Ağustos'ta Xbox ve PlayStation konsollarına geliyor. Oyun Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için satışa sunulacak....

Vestel ve Türk Telekom’dan Vestelcell iş birliği

Vestel ile Türk Telekom, mobil alanda önemli bir iş birliğine imza atıyor. Konuyla ilgili olarak yayınlanan basın açıklamasına göre, millî sorumluluk yaklaşımıyla ülke ekonomisine...