Slack mesaj özelliğindeki şirket sınırını kaldırıyor

Slack DM özelliğindeki sınırları kaldırmak için harekete geçti. Artık aynı şirkette çalışmayan Slack kullanıcıları da platform üzerinden birbirlerine mesaj gönderebilecek. Konuyla ilgili ilk açıklamayı geçtiğimiz ekim ayında yapan Slack, iş birliği içinde olan şirketlerin iletişimini kuvvetlendirmek amacıyla bu özelliği geliştirmişti. Ancak Slack kullanıcılarının birbirleriyle temas kurmasını kolaylaştırmak da amaçlar arasında yer alıyor.

Yenilenen DM deneyiminin temelinde Slack’in geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu Connect platformu bulunuyor. Slack Connect de şirketlerin ortak kanallar aracılığıyla birlikte çalışması için geliştirilmişti. Şirketler arası mesajlaşılabilmesi de Connect’in yeni büyük halkası olarak tanımlanıyor.

DM üzerinden sohbet başlatmak için özel bir bağlantı gerekiyor. Şirketlerin Slack kullanım yapısına bağlı olarak bu özellikten faydalanmak için yönetici onayına da ihtiyaç duyulabileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Canlı Metin sadece macOS Monterey yüklü M1 Mac'lere özel kalmayacak

Ücretli Slack kullanıcıları, Slack Connect DM özelliğinden bugün itibarıyla faydalanabilecek. Slack’e herhangi bir ücret ödemeyenlerin ise bu imkandan yararlanabilmek için biraz daha beklemeleri gerekiyor.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...