EğlenceManşetler

Shogun Disney+ ve FX’ten iki sezon için daha onay aldı

shogun disney+

James Clavell’in çok satan romanından uyarlanan dizi Shogun, iki sezon daha tüm dünyayı etkisi altına almaya devam edecek. İlk sezonu 10 bölümden oluşan Shogun, Disney+ ve FX üzerinde 9 milyon izlenme sayısına ulaşmıştı. Dizinin yeni sezonları için senaryo yazım süreci yaz aylarında başlayacak.

Shogun, 1600 yılında, yüzyıla şekil veren bir iç savaşın başlangıcında Japonya’da geçiyor. Hiroyuki Sanada’nın yapımcılığını üstlendiği dizide, Vekiller Konseyi’ndeki düşmanları ona karşı birleşirken, hayatı için savaşan Lord Yoshiii Toranaga’nın hikayesine tanıklık ediyoruz. 

Gizemli bir Avrupa gemisinin, yakındaki bir balıkçı köyünde karaya oturmuş halde bulunduğu dizide, geminin İngiliz pilotu John Blackthorne, Toranaga’nın güç dengelerini değiştirmesine yardımcı olabilecek ve Blackthorne’un düşmanları olan Cizvit rahipleri ile Portekizli tüccarların güçlü nüfuzunu yerle bir edebilecek sırlar taşımaktadır.

shogun disney+

Shogun Disney+ izleyicilerinin karşısına hangi isimleri çıkarıyor?

Göz dolduran prodüksiyonu, çarpıcı senaryosu ve oyunculuk performanslarıyla izleyicileri büyüsü altına alan dizide John Blackthorne’u canlandıran Cosmo Jarvis’in yanı sıra Japonya’nın en ünlü oyuncularından Hiroyuki Sanada başrolleri arasında yer alırken yapımcı koltuğunda da oturuyor.  

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER