Shazam eş zamanlama özelliğinin kapsamını genişletiyor

shazam es zamanlama androidShazam’ın karşısında Siri ve Cortana gibi önemli rakipler bulunuyor. Ancak müzik tanıma servisi, Android uygulamasına yerleştirdiği Google Asistan entegrasyonu, hızlı tanıma ve başka yeni numaralarla zirvedeki yerini korumaya çalışıyor. Servis vazgeçilemez gibi gözüken, ancak bugüne kadar tüm kullanıcılarına sunmadığı “Farklı cihazlar arasında eş zamanlama” özelliğinin kapsamına sonunda Google’ın mobil ekosistemindeki kullanıcıları da dahil etti. Android uygulaması için yayınlanan yeni güncellemeyle kullanıcılar hesaplarına giriş yaptıklarında daha önce masaüstü, iOS ve diğer cihazlarda kimliğini tespit ettikleri şarkılara erişebilecek.

iOS uygulamasını kullananların da söz konusu eş zamanlama özelliğinden faydalanabildiğini hatırlatmakta fayda var. Shazam Android uygulamasında daha önce olduğu gibi şarkıları Amazon veya Google Play Müzik üzerinde satın alma veya Spotify üzerinde dinleme gibi imkanlar sunuluyor. Daha öncesinde sadece takip altına alınan sanatçıları izlemeye yarayan Shazam hesabı, farklı cihazlar arasında aktivite eş zamanlaması yapılabilmesi sayesinde çok daha işlevsel bir yapıya bürünmüş olacak.

Shazam eş zamanlama özelliğinin kapsamına Android’i de alarak iOS ve Android uygulamaları arasındaki makası kapatmış oldu. Her iki işletim sisteminde de Shazam’ı kullananların bu güncellemeden memnun olacağını tahmin etmek ise pek zor değil.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...