Sharp Aquos S2 resmiyet kazandı: 5.5 inç ekran, iki farklı işlemci seçeneği

sharp aquos s2Sharp Aquos S2 ile ilgili dedikodular son zamanlarda iyiden iyiye artmıştı. Akıllı telefonun bugün tanıtılacağı iddiası da gün içinde gündeme gelmişti. İddialar sonunda gerçeğe dönüştü ve Aquos S2 resmiyet kazandı.

Aquos S2 iki farklı versiyonla gün yüzüne çıktı. Bu modellerden birinde Qualcomm Snapdragon 630 işlemci, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Diğerinde ise Snapdragon 660 işlemci, 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı yer alıyor. Akıllı telefonun 4K çözünürlüklü ekran ve ekrana entegre parmak izi tarayıcısına sahip bir versiyonunun hazırlandığı da iddia edilmişti. Ancak bu beklenti gerçeğe dönüşmedi. Sharp 4K çözünürlüklü 5.5 inç IGZO panele sahip olsa da, şimdilik bu paneli kullanmayı tercih etmedi.

Her iki Aquos S2 versiyonunda da şirketin “tri-bezel” olarak nitelediği bir tasarım bulunuyor. Kenar ve üst çerçevelerini minimuma indiren Sharp, ekranın altındaki çerçeveyi ise standart boyutta tutmuş. Bu çerçeve üzerinde eliptik bir parmak izi tarayıcısı bulunuyor. Ön panelde kamera için küçük bir boşluk yer alıyor. Akıllı telefonun ön panelinin yüzde 87.5’ini ekran kaplıyor. Aquos S2, 141.8 x 72.04 x 7.9 mm.’lik boyutlara sahip. Telefon tartıda 140 gram çekiyor.

Aquos S2, başlangıç fiyatına göre etkileyici bileşenler barındırıyor. 2040 x 1080 piksel çözünürlüklü 5.5 inç IGZO panel, 17:9 görüntü oranına sahip. Ancak bildirim çubuğu hesaba katılmayınca görüntü oranının 16:9 olması muhtemel görünüyor. Telefonun arkasında sol üst köşeye dikey vaziyette yerleştirilmiş iki lens bulunuyor. Bu lenslerden biri 12 megapiksel, diğeri ise 8 megapiksel çözünürlüğe sahip. Aquos S2 enerjisini 3020 mAh kapasiteli pilinden alıyor.

Sharp Aquos S2 Çin’de 14 Ağustosta satışa sunulacak

Sharp Aquos S2, Çin’de 14 Ağustosta satışa sunulacak. Aquos S2’nin baz versiyonu için 2494 yuan (1313 TL) ödemek gerekiyor. 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahip versiyonun fiyatı ise 3485 yuan (1835 TL) olarak belirlendi. Aquos S2’nin Çin dışında satışa sunulup sunulmayacağı hâlâ belirsizliğini koruyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...