Samsung Note 9’da Bixby’nin yanlışlıkla açılmasını önlüyor

Samsung‘un Note 9‘a getirmeye başladığı en son güncellemeyle birlikte Bixby’yi, solda yer alan özel tuşuna art arda iki kez basarak etkinleştirmek mümkün oluyor.

Önceleri sesli asistanı etkinleştirmek için tuşa tek bir basma yeterli oluyordu. Ancak bu durum Bixby‘nin yanlışlıkla açılmasına neden oluyordu. Samsung’un bu tuşun işlevini tamamen kapatma imkanı sunmadığı bir ortamda bu durum pek de tercih edilesi değildi.

Samsung’un üst sınıf telefonlarında yer alan özel Bixby düğmesi, geldiğinden beri tartışmalara konu oluyor. Bunda Bixby’nin rakipleri Google Asistan, Alexa ve Siri karşısında geride olmasının etkisi var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy Note 9 İncelemesi

Aslında Galaxy S8‘de bu tuşla ilk kez tanıştığımızda, Bixby tuşunu kamera veya başka bir işleve atamayı sağlayan çeşitli üçüncü taraf çözümler vardı. Ancak Samsung bunları engelledi. Yine de daha sonra, Bixby düğmesinin ekran kapalıyken işlemesini tamamen devre dışı bırakacak bir imkan getirdi.

Bu arada, Bixby’nin Türkçe dil desteğine sahip olmadığını, şu anda sadece Korece, Amerikan İngilizcesi ve Çince dillerinde kullanılabildiğini belirtelim. Buna rağmen, Türkiye’deki telefonlarda da Bixby açık ve İngilizceyle anlaşabilirsiniz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...