Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 için yeni sızıntı

Samsung amiral gemisi telefon portföyünde bu yıl önemli bir değişiklik gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Yılın ilk ayında Galaxy S21 serisini tanıtan şirket, bu yıl Note 21 serisini gözler önüne çıkarmayacak. Çip tedariğinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle Note 21’i askıya alan Samsung, bu boşluğu katlanabilir ekranlı telefonları Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 ile dolduracak. Note serisinin en önemli özelliği olan S Pen desteğini başka serilere de götürmeye başlayan şirket, bu açılımı yeni katlanabilir telefonlarında da sürdürecek.

Bu katlanabilir ekranlı telefonlar içinde Note serisinin mirasını yaşatmaya en uygun seçenek olarak Galaxy Z Fold 3 görünüyor. Fold serisinde tabletlere yakın bir deneyim vadeden Samsung, Fold 3 ile birlikte bu deneyimi kalem desteğiyle kuvvetlendirecek. Güney Koreli şirketin Z Fold 3 ve Z Flip 3 modellerini ağustos ayında tanıtması ve birkaç hafta içinde satışa sunması bekleniyor.

Ünlü duyumcu Jon Prosser’ın paylaşımı, Samsung’un bu yıl üretmeyi planladığı katlanabilir ekranlı telefon sayısı konusunda dikkat çekici bilgiler verdi. Şirketin üretime birkaç gün önce başladığını söyleyen Prosser, banttan her gün 50 ila 70 bin arasında Z Fold 3 ve Z Flip 3 çıktığını belirtti.

Bu da Samsung’un ağustos ayının ilk günlerine kadar her iki telefondan da yaklaşık 3.5 milyon adet üretmiş olabileceği anlamına geliyor. İlk etapta toplam 7 milyon telefon üretilecek olması pek yüksek bir hacim gibi görünmese de, Samsung’un katlanabilir telefon satışına dair hedeflerini büyüttüğünü gözler önüne seriyor.

Samsung geçtiğimiz yıl 1-2 milyon Z Fold 2 ve Flip üretmişti. Şirketin ABD’deki çevrimiçi mağazasında bundan birkaç gün önce Z Fold 2 stoklarının tükendiği açıklanmıştı. Fold 3 ve Flip 3 için 7 milyon satış hedefine ulaşılması, Samsung için önemli bir başarı anlamına gelebilir. Buna ek olarak, katlanabilir telefonların standart telefonlardan daha pahalı olması şirkete biraz daha fazla para kazandırabilir.

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 satışlarını artırmak için farklı yöntemleri de denemeye hazır gibi görünüyor. Şirketin abonelik yöntemini deneyebileceğine dair haberler de bir süre önce gündeme gelmişti.

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun