Wall Street’in en güçlü kadını Google’ın yeni CFO’su oluyor

ruth-porat-google-cfo-240315

Wall Street’in en önemli yöneticilerinden biri Silikon Vadisi’ne transfer oluyor. Google, “Wall Street’in en güçlü kadını” olarak anılan eski Morgan Stanley CFO’su Ruth Porat’ın yeni CFO’su olacağını açıkladı.

Halihazırda Google’ın mali işlerinden sorumlu olan Patrick Pichette, özel hayatına daha fazla vakit ayırmak adına emekli olmaya karar verdiğini kısa bir süre önce duyurmuştu.

Ruth Porat ise tanıyanlar tarafından “yorulmaz bir çalışan” olarak tanımlanıyor. The New York Times’ın Porat ile ilgili bir yazısında, yeni Google CFO’sunun ilk oğlunun doğumunda bile iş için telefon görüşmeleri yaptığı bilgisi yer alıyor.

Google kurucusu ve CEO’su Larry Page, Portat gibi yaratıcı, deneyimli ve operasyonel bakımdan kuvvetli bir profesyonelle çalışacakları için çok talihli olduklarını dile getirdi. Page, Google’ı çekirdekten yenilemek için Porat’dan öğrenecekleri çok şeyin olduğunu söylemeyi de ihmal etmedi. Ruth Porat’ın Google’daki görevi 26 Mayısta başlayacak.

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...