Rock Band VR 23 Martta Oculus Rift için yayınlanacak

google news abone ol

rock band vrRock Band VR, geçtiğimiz yılın ekim ayında Harmonix tarafından duyurulmuştu. Oyuna dair ilk bilgiler de o dönemde paylaşılmıştı. Popüler müzik oyununun sanal gerçeklik teknolojisiyle buluşan versiyonu, 23 Martta Oculus Rift sahipleriyle buluşacak.

Oyun şimdiden Amazon üzerinde ön siparişe çıkmış durumda. Ancak oyunu oynamak için gerekenler listesi oldukça uzun. Öncelikli olarak sanal gerçeklik uyumlu bir bilgisayara ve Oculus Rift sanal gerçeklik başlığına sahip olmak gerekiyor.

Bunlara ek olarak, Oculus Touch cihazları olmadan da oyunu oynamak mümkün olmuyor. Oculus Touch yurt dışında 199 dolar karşılığında satılıyor. Oculus Touch, özel aksesuarıyla Rock Band’in enstrümanlarına monte ediliyor.

Rock Band VR süperstarlık hissini daha derin biçimde yaşamayı vadediyor

Rock Band ve Guitar Hero gibi oyunlar, ilk yayınlandıkları zaman bile oyuncuların kendilerini gerçek bir müzisyen gibi hissetmesini sağlıyordu. Sanal gerçeklik teknolojisi, bu hissiyatı daha kuvvetli biçimde yaşamayı mümkün kılıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR